2016.06.01. 19:35

Izgalmas egyenlítés

Veszprém - Egyenlített a párharcban a Veszprém, így szombaton, Salgótarjánban dől el a bronzérem sorsa a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Piltman-Horváth Barbara

Hoya-Salgótarjáni KSE 89:86(26:18, 25:18, 20:23, 18:27)

Veszprém, 50 néző. V: Boros, Surányi, Bognár.

Hoya PE Veszprém: Simon 17/3, Vertetics 15/3, Kálló 2, Kámán 28/9, Takács 13. Csere: Kováts 10/6, Novák, Herbel, Májer, Kovács D., Sipos 4, Szeifert. Edző: Mérész Csaba.

Salgótarján: Szabó P. 17/9, Dániel P. 3/3, Oluich 12/6, Helmeczy 13/9, Varga M 2. Csere: Schéda 5/3, Madár, Szabó D. 11/6, Kovács K., Schömenek 4, Tutus N. 19/3, Béres. Edző: Czigler László.

A Hoya Pannon Egyetem Veszprém (a labdával Vertetics) izgalmas végjátékban tudott győzni Fotó: Penovác Károly

Az első negyedet a vendégek egyből triplával kezdték, de Kámán gyorsan válaszolt, majd a csapatkapitány és Simon közreműködésével az 5. percre 13:10 volt az eredmény. A hazaiak pontjaiból addigra Kámán tízet szerzett. A Salgótarján sokat cserélt, mert láthatólag nem működött a csapatjátékuk. A rengeteg kísérletből mindössze négy találatuk volt a vendégeknek, így a hazaiak könnyedén nyerték az első negyedet 26:18-ra. A folytatás hasonlóképpen jól alakult veszprémi szemszögből, Vertetics és Kováts hárompontosaival könnyedén növelték a különbséget a két csapat között, a salgótarjániak csak büntetőkkel tudtak zárkózni, így 51:36-tal vonultak nagyszünetre a csapatok.

A mérkőzés 23. percében már 59:38 volt az állás, majd a vendégek is beindultak kosárgyártás terén. Mindkét oldalon potyogtak a kosarak, Mérész 68:55-nél kért időt, mert már nagyon zárkózott az ellenfél. A játékrész végére 12 pontos maradt a Veszprém előnye, 71:59-ről várták a zárást az együttesek.

Tutus egymaga hét pontot szerzett zsinórban, amivel felzárkóztak a hazaiakra, a 38. percben már csak egy pont választotta el a két csapatot (80:79). Nagy csata lett a vége, amit Kámán triplája döntött el 6 másodperccel a vége előtt.

Mérész Csaba úgy fogalmazott: - Nagyot játszottak a srácok, úgy érzem, hogy a szív és az akarat diadala volt a mai. Gratulálok a játékosaimnak, szombaton pedig harcolunk tovább a bronzéremért, ismét Salgótarjánban.

Szükség is lesz az akaratra és a higgadtságra is ahhoz, hogy meg tudják szerezni a bronzérmet a veszprémiek. Az alapszakaszt magabiztosan nyerő együttesbe remélhetőleg addigra felépül sérüléséből Körtélyesi Gergely és Oltárczy Máté is.