2017.04.03. 16:06

Véget ért a Hoya Veszprém nyerő szériája

Pápa, Veszprém - Az alapszakasz utolsó mérkőzésén hazai pályán kapott ki a listavezető Hoya Veszprém, míg a Motax KC Pápa Sopronban sikerrel zárta ezt a szakaszt.

Hoya-Győri KC

78:84

(16:24, 21:19, 20:21, 21:20)

Veszprém, 400 néző. Vezette: Tóth, Sabáli, Földesi. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Simon 4, Kálló 8/3, Kámán 2, Pavlovic 14/3, Körtélyesi 19/6. Csere: Májer, Hegedűs A. 7, Helmeczi 11/3, Jilling 9/6, Szűcs 4. Edző: Mérész Csaba.

Széchenyi Egyetem Győr: Kovács 10/3, Ruják 12/3, Puszta 21/12, Gombás 14/6, Nárai 13. Csere: Hegedűs G. 12/9, Horváth 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Veszprémi vezetéssel kezdődött a Győr elleni meccs (6:4, 10:7), azonban a vendégek, kihasználva a megszokottnál pontatlanabbul támadó és védekező hazaiak hibáit, nemcsak egyenlítettek, hanem fordítottak is (16:24).

Az erőszakosabban és ötletesebben kosárlabdázó vendégek ellen ugyan voltak felvillanásai a hazaiaknak, Jilling hármasa után például (23:27), de a Győr ügyesen kontroll alatt tartotta a mérkőzést (37:43).

Szünet után ismét esély kínálkozott a győzelem megszerzésére, miután harcosabban kezdett kosarazni a Veszprém. Az egyenlítés után (55:55) azonban mintha elfogyott volna a Hoyából a szufla (57:64). A záró felvonásban a Veszprém mindent megtett a győzelemért, de 76:79-nél közelebb nem jutottak a pontosabban, precízebben célzó Győrrel szemben.

Nem jött össze zsinórban a huszadik siker, de így sincs miért szégyenkezniük a veszprémieknek.

Mérész Csaba: - Sajnálom, hogy így, vereséggel búcsúztunk az alapszakasztól, de be kell, hogy valljam: ezúttal kifejezetten rosszul játszottunk.

Soproni MAFC-Motax

67:72

(19:11, 19:18, 16:26, 13:17)

Sopron, 200 néző. V.: Bognár, Bagi, Major. Soproni MAFC: Rátvay 19/3, Berneczei 13/9, Kovács B. 9, Nagy G. 6, Forrai 3. Csere: Werner 3, Füzi 7/3, Papp 5, Polgárdy 2. Edző: Meszlényi Róbert. Motax KC Pápa: Szanati M. 14, Kálmán 19/9, Hadnagy B. 4, Keresztes 19, Horváth G. 9/3. Csere: Keller 2, Horváth A. 3/3, Fülöp 2, Szanati G., Bereczki. Edző: Vajda József.

Nem indult jól a találkozó a Motax KC számára, rossz ritmusú támadásokat vezetett a Pápa, nehezen jöttek a pontok, így a házigazdák 19:11-re megléptek. Cserékkel próbált frissíteni Vajda edző, és ennek köszönhetően a második negyedet sikerült egálra hozni (38:29).

A szünetben rendet tett a fejekben a pápai tréner, ennek eredményeképp a harmadik felvonásban Keresztes és Kálmán vezérletével sikerült fordítani (54:55). Az utolsó negyedben a hazai pálya előnyét élvező Sopron mindent megpróbált, de a pá-paiak már nem engedték ki a kezükből a sikert.

Keresztes, Szanati és Kálmán jó játékával a nagyot küzdő pápaiak megérdemelten nyertek Sopronban.

Vajda József: - Gratulálok a csapatnak az idegenbeli győzelemhez, bízom benne, hogy a Honvéd ellen folytatjuk ezt a szereplést.