2017.03.23. 19:17

Alapszakasz győztes a Hoya

A sorozatban szerzett tizenkilencedik diadal azt jelenti, hogy abszolút alapszakasz győztes a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Hoya-Motax

84:64 (24:16, 26:17, 15:22, 19:9)

Veszprém, 400 néző. V.: Maár, Reisz, Mintál. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Helmeczi 3, Kálló 4, Pavlovic 24/6, Hegedűs 8, Körtélyesi 23/12. Csere: Simon, Szücs 5/3, Kámán 8/3, Jilling 4, Sipos 4, Májer 1. Edző: Mérész Csaba. Motax KC Pápa: Kálmán 8, Horváth A. 5/3, Hadnagy B. 8, Horváth G. 6, Keresztes 4. Csere: Szanati M. 14/3, Fülöp 8, Keller 8, Presing, Domján, Schveighoffer 2, Perger 1. Edző: Vajda József.

A megyei derbi kedves gesztussal indult, a felnőttekkel kézenfogva pályára futottak a Veszprémi Utánpótlás Kosárlabda Egyesület legifjabb csapatának tagjai is: az U9-esek büszkén feszítettek a nagyok mellett és még a csatakiáltásba is bevették őket.

Körtélyesi hármasával indult a megyei rangadó, majd Kálló és Pavlovic kosaraival máris 7:0 állt az eredményjelzőn. Vajda József időkérését követően Horváth G. szerezte a vendégek első pontjait a 3. percben. A következő percekben a Veszprém teljesen átvette a játék irányítását és Kálló bátor betörését követően kétszámjegyűre nőtt a különbség (16:5). A vendégek nem feltett kézzel érkeztek és többek között Szanati 5:0-ás szériájával újra nyílt lett a meccs (18:14). Hat pontos Hoya előnnyel ért véget az első etap. A következő negyedben Horváth A. vette hátára a Motaxot és 27:25-re felzárkózott a vendég együttes. Ekkor azonban Pavlovic fújt riadót és egy 8:0-ás rohanás végén 35:25-re alakult az állás. Körtélyesi bravúros triplái zárták le a játékrészt (50:33).

Kámán tripláját követően már húsz ponttal vezetett a Hoya. Ez túlontúl megnyugtatta a hazaiakat, akik kisebb gödörbe kerültek és a Pápa pontos támadójátékkal 59:43-ról 63:51-re zárkózott fel. Ez a különbség megmaradt a negyed végéig (66:55).

A bosnyák légiós, Pavlovic igazán elemében volt, a negyedik felvonás elején szerzett pontjaival újra meglógott a Veszprém (73:55). Az ifjú Szücs hármasa után a szülinapját ünneplő Sipos Ádám is betalált (36. perc: 80:57). Az utolsó percekben mindkét edző pályára küldte fiatal játékosait, akik jól küzdöttek és a végén húsz pontos különbség alakult ki a két fél között.

Mérész Csaba: - Gratulálok a srácoknak, igazán büszkék vagyok rájuk, hogy ilyen nem mindennapi sorozatot véghez vittek és abszolút alapszakasz győztesek lettek.

Vajda József: - Gratulálok a Veszprémnek.