2017.07.23. 16:00

Palkovics Adél hatalmas egyéni csúcsokat úszott a Cápa ob-n

Két érmet szerzett a Rája 94' Úszóklub tíz esztendős tehetsége, Palkovics Adél a második alkalommal megrendezett Cápa országos bajnokságon.

Miskolcon rendezték meg a II. Cápa ob-t, ahol az ajkaia egyedül Palkovics Adélt nevezték.

A megméretésen Bujna Lilla tanítványa négy számban tette próbára magát.

Az ajkai tehetség, Palkovics Adél remekül helytállt
Fotó: Rája 94'

A tréner elmondta, nagyon fárasztó, nehéz viadalon vannak túl, ahol délelőtt az előfutamokat ússzák a versenyzők, délután pedig a legjobb nyolc a döntőben szerepel, tehát jó esetben minden versenyszámot kétszer kell teljesíteni a négy napon keresztül.

Adél összességében kitűnően helyt állt a rendkívül erős mezőnyben, és kétszer is dobogóra állhatott: 200 méter pillangóban (2:49) bajnoki ezüstérmet, 400 méter vegyesen (5:59) bronzérmet szerzett.

Az ötödik helyért járó oklevelet vehette át 400 gyorson (5:20), 100 pillangóban (1:19) pedig hetedik lett a döntőben - minden egyes versenyszámban hatalmas egyéni csúcsokat úszott.