2016.04.30. 15:53

Három óra alatt Pápára értek a biciklisek

Veszprém - Lengyel siker született a Carpathian Couriers Race elnevezésű kerékpáros viadalon. A résztvevők nagyot csatáztak a Veszprém és Pápa között kijelölt, 145 kilométeres szakaszon.

A rangos, U-23-as országúti kerékpáros verseny első szakaszát Magyarországon tartották. A közel 200 fős mezőny – a pénteki előfutamhoz hasonlóan – ezúttal is Veszprémből, az Óváros-térről rajtolt, ám ezúttal a városi biciklizés helyett kicsikét hosszabb táv várt a fiatal versenyzőkre.

A kerékpárosok Tapolcát, majd Pápát vették célba, a leggyorsabban (kevesebb, mint három óra 10 perc alatt) a lengyel Alan Banaszek teljesítette a szakaszt.

A viadal nagy csatát és mezőnybefutót hozott, a szakaszon több bukás is volt, a legjobb magyar Moricz Dániel lett, ő a 29. helyen ért célba.A Carpathian Couriers Race Szlovákiában folytatódik, majd Lengyelországban ér véget.