2016.04.26. 17:10

Harcban a dobogóért

Jól vette az akadályt mindkét veszprémi, valamint a füredi együttes is a férfi kézilabda NB I/B-ben. A VKSE továbbra is versenyben van a dobogóért.

MVM U-23-Alba Regia 28:24 (13:10)

Veszprém, 100 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. MVM Veszprém: Nagy B. - Molnár 7, Kreisz 2, Füzi 3, Tóth 4, Varjú 3,
Zana 2. Csere: Blázsovics (kapus), Szakály 1, Szeitl 1, Schmidt 5. Edző: Éles József.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2.

A fiatal veszprémiek rendkívül fegyelmezetten, az edző minden utasítását betartva játszottak, és ennek meg is lett az eredménye. Az MVM U-23 végig vezetve, biztosan szerezte meg a két pontot. Éles József jól rotálta csapatát, mindenkinek lehetőséget biztosított, a pályára lépők pedig igyekeztek bizonyítani. Nagy remekül védett, s ez tartást adott a társaknak, nemcsak a kezdősor, de a cserék is hozzátették a magukét a sikerhez.

Várpalota-Veszprémi KSE 29:35 (15:15)

Várpalota, 400 néző. V.: Földesi, Halász. Várpalotai Bányász SK: NYÁRI - Halmos 9, Soha 4 (1), Szabó P. 1 (1), Németh 1, DARUSÁG 4, Polgár 2. Csere: Tarlós 4 (1), Mecseki 1, Leszkován 3, Póczai, Ribi, Ubornyák. Edző: Cseh Ferenc.

Veszprémi KSE: Csiki - Gulás 1, MÁRTON 4, Heiczinger, Kis, SZOBOL 4, TOMBOR 7. Csere: Szász (kapus), Patkós 4, Kisék 2, Márkus, Végh 1, Vasvári 2, Bonyhádi 2, Falkner 2 (2). Edző: Zsigmond György.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 9/6.

Meglepően jól kezdett a Várpalota, a dobogóra hajtó veszprémiek nem tudtak előnyt kiharcolni, a játékrészben végig fej fej mellett haladtak a felek. A csapatkapitányát, Pásztort nélkülöző VKSE azonban a második félidő elején tempót váltott és 16:16 után egy 8:0-s szériával elhúzott (16:24). A VBSK ebben az időszakban roppant fegyelmezetlenül játszott, reklamálásért került került kettős hátrányba, s a hajrához érve már csak az eredmény kozmetikázására telt erejéből.

BKSE U-23-Tatai AC 28:23 (12:11)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Baranyai N., Baranyai Zs. BKSE U-23: KISS - Déber 2, Pordán 2, Németh B., SZÖLLŐSI O. 5, VASVÁRI 3, LESTÁL 7. Csere: Andó (kapus), Horváth L. 1, Deák, KÁTAI 5, Vágner 1, Gál, Törteli 1 (1), Szilágyi, Kancel 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

A BKSE U-23 otthon tartotta a pontokat, Vasvári Ádám (középen) háromszor volt eredményes Fotó: Zwicker Tamás

Operációja után először ülhetett a kispadra Deák Máté, aki a második félidőben néhány perc erejéig játéklehetőséghez jutott. Hiába vezetett az 5. percben 2:0-ra a Füred, a folytatásban feljavult a Tata és szinte végig nála volt az előny (5:8, 9:10). A játékrész hajrájában a BKSE-nek sikerült fordítania.

A szünet után gyorsan egyenlített a vendégegyüttes, azonban a balatoniak biztos védekezéssel és pontos támadásokkal fokozatosan elhúztak (21:17). Az 55. percben már öt volt a különbség, s bár a Tata nagyon akart, nem tudott közelebb férkőzni.