2015.10.12. 10:44

Fürediek sikere - A MKB U23 nyerte a rangadót

Megyei rangadót tartottak a férfi kézilabda NB I/B-ben, ahol a Várpalota nem tudta feltartóztatni a fiatal, feltörekvő veszprémieket. Az újonc VKSE megint komoly előnyt pazarolt el, ám most a pontszerzés sem sikerült, kikapott Vecsésen. A BKSE U23 viszont idegenben aratott értékes, taktikus győzelmet.

Vecsés -Veszprémi KSE 29:27 (13:18)

Üllő, 100 néző.

Veszprémi KSE: Szász Pásztor 4 (2), Marton 3 (2), Kisék B. 1, Kovács 7, Szobol 9, Végh 1. Csere: Csíki (kapus), Kurucz 1, Heiczinger 1, Tarlós, Gulás, Márkus. Edző: Zsigmond György.

Remekül kezdte a mérkőzést a Veszprémi KSE: a jó védekezésnek és kapus teljesítménynek köszönhetően fokozatosan meglépett a vendég együttes. A sokat futó, könnyű gólokat szerző bakonyi egység megnyugtató előnnyel vonulhatott a pihenőre.

Fordulás után aztán jött a szokásos veszprémi stop: a Vecsés három perc alatt felzárkózott, egy 4:0-ás rohammal 17:18-ra alakította az állást. Szász és Csíki sem találkozott sokat a labdával, de ebben a védelem is ludas volt. A Vecsés persze vérszemet kapott és nemcsak egyenlített, hanem nagy csatában megszerezte a győzelmet.

Százhalombatta -BKSE U23 24:28 (7:12)

Százhalombatta, 200 néző. V.: Bujdosó, Mihály: Balatonfüredi KSE U23: Kis Déber 4, Kátai 4, Deák 3, Mátó 2, Vasvári 4, Lestál 4. Csere: Nemes 1, Vágner 1, Máthé 2, Szilágyi 3. Edző: Kárpáti Krisztián.

Az első tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Aztán átállt két beállóra a Balatonfüred és ennek, illetve az összeszedett védekezésnek köszönhetően sikerült öt-hat góllal meglépni.

A második félidőben a balatoniak védekezése pontatlanabbá vált, de a támadó szekció lendületes játékot produkált, így a hazaiak nem tudtak felzárkózni. Nagy csapatmunkával, a taktikai fegyelmet betartva fontos sikert aratott a BKSE U23.

VBSK-MKB U23 25:34 (12:17)

Várpalota, 200 néző. V.:Andorka, Hucker.

Várpalotai Bányász SK: Nyári Galambos 8 (1), Schekk 5, Soha 1, Szabó, Polgár 2, Németh 5. Csere: Ubornyák (kapusok), :Daruság, Vékony 1, Bognár 1, Mecseki 2, Puskás, Kara. Edző: Kaló Sándor.

MKB U23: Nagy B. Molnár B. 6, Vass 2, Kreisz 5, Füzi 3, Tóth A. 4, Varjú 3. Csere: Blázsovits (kapus), Szeitl 2, Pócz Nagy 3, Szakály 3, Zana 3, Dávid. Edző: Éles József.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1.

A fiatal veszprémiek (pirosban) magabiztos győzelmet szereztek a Várpalotai BSK otthonában  Fotó: Penovác Károly

Jól kezdett a fiatal Veszprém, a 9. percben már 5:1-re vezetett. A VBSK összeszedett játékkal egy gólra felzárkózott (10:11), ám a félidő hajrájában megint a vendégek akarata érvényesült és öt gólos előnnyel mehetett a pihenőre.

A szünet után a jó formában kézilabdázó MKB U23 tovább növelte előnyét, a 48. percben 27:20-as előnyt harcolt ki. A veszprémiek kapusai jól teljesítettek, így aztán a nyeretlen Várpalotának nem maradt esélye.