2016.05.17. 16:56

Fontos siker és vereség

Megyei körkép - A bennmaradás szempontjából fontos győzelmet ért el a szezonzárón az MVM Veszprém U23, míg a Várpalota nyeretlenül zárta a 2015/16-os bajnoki idényt.

Vecsés-MVM U23 25:28 (13:14)
Vecsés, 300 néző. V.: Babicz, Haskó. MVM Veszprém U23: Blázsovics - Molnár B. 6 (4), Kreisz 2, Tóth A. 5, Szeitl 2, Füzi 2, Varjú 2. Csere: Nagy B. (kapus), Szakály 6, Schmidt 1, Dávid 2, Zana. Edző: Éles József.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.

A szezon egyik legjobb mérkőzését vívták a veszprémi fiatalok (Fotó: Penovác Károly)

A szezon egyik legjobb mérkőzését vívták a veszprémi fiatalok. Ugyan a Vecsés kezdett jobban, mát öt góllal is vezetett (10:5), de védekezést váltott a Veszprém, és ez sorsfordítónak bizonyult. Megnyitotta védelmét az MVM U23, a kapusok jó hatékonysággal állták útját a hazai rohamoknak, és a félidő végére sikerült fordítani. Szünet után már a vendégek irányítottak, a Veszprém rendre négy-öt góllal vezetett, és biztosan szerezte meg a két pontot.

Budakalász-Várpalota 46:23 (21:8)
Budakalász, 200 néző. V.: Kiu G., Kiu T. Várpalotai Bányász SK: Ribi - Galambos 4, Soha 2, Szabó 1, Daruság 2, Németh 4, Mecseki. Csere: Tarlósi 8, Leszkován, Póczai 2, Polgár. Edző: Cseh Ferenc.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/0.

Az ellenfél nagyon készült a bajnoki cím megünneplésére. A Várpalota viszont túlontúl megilletődötten kézilabdázott, elfelejtett küzdeni. Az első félidő végére gyakorlatilag eldőlt a két pont sorsa. A feljutó Budakalász közönségszórakoztató játékkal, ilyen arányban is megérdemelten nyert az idén egyetlen győzelmet sem szerző VBSK ellen.