2017.03.16. 09:56

Füredi gólzápor idegenben

Megyei körkép – Ezúttal a Várpalota nyert megyei derbit a férfi kézilabda NB II-ben. A füredi fiatalok gólzáport zúdítottak ellenfelükre, a Telekom II nagy csatában, a Pápa és az Ajka biztosan győzött. A hölgyeknél csak egy csapat örülhetett.

Eredmények, férfiak: Várpalotai BSK-Veszprémi KKFT II 28:26 (16:11). Várpalota, 300 néző. V.: Balogh, Tóth.

Telekom Veszprém II-Szentgotthárd 24:23 (13:10). V.: Gadányi, Szabó. Veszprém, Noszlopy iskola, 50 néző. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 7/4. A hazaiak legjobb góllövői: Kurucz 6, Kara 6 (6).

Georgikon DSE-Balatonfüredi KSE II 29:43 (12:24). Keszthely, 100 néző. V.: Rozina, Szászfai. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4. A vendégek legeredményesebb játékosai: Szász 12 (4), Sárosi 7, Brandt 5. A füredi fiatalok rengeteg futással gólzáport zúdítottak a hazaiakra.

Bakonyerdő Pápa-Tarján SE 35:27 (17:15). Pápa, 60 néző. V.: Márton, Ritter.

ETO-SZESE Győr II-Le Belier-KK Ajka 28:31 (9:14). Győr, 100 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Kiállítások: 20, ill. 16 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 8/7.

A vendégek legjobb góllövői: Vadkerti 8 (1), Bajnóczi 8 (5). Az ajkaiak villámrajtot vettek, de a lelkes győri fiatalok szívósan tapadtak ellenfelükre és izgalmassá tették a hajrát. A végén a rutinosabb együttes Vadkerti vezérletével biztosította be sikerét.

A bajnokság állása: 1. KK Ajka 27 pont, ...3. Várpalotai BSK 21, ...6. BKSE II 16, 7. Veszprém II 14, 8. Veszprém KKFT II 13, ...12. Pápa 7.

Kis Ákos tanítványai könnyedén gyűjtötték be a pontokat a Gerogikon DSE otthonában Fotó: Penovác Károly

A hölgyeknél: VKL SE Győr-Tapolca VSE Resolute 29:19 (17:10). Győr, 80 néző. V.: Herr, Szalai. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/1. A vendégek legeredményesebb játékosai: Antal 6 (3), Nagy, Dorfinger és Piros 3-3. A tapolcaiak játékban egyenrangú ellenfelei voltak a listavezetőnek. Döntően a hazaiak egykori NB I-es kapusának bravúrjai okozták a nagy arányú különbséget, nem volt 10 gól a két csapat között.

Sárvár-Veszprémi ESC 34:24 (16:17). Sárvár. V.: Bazsó, Glitsch. A veszprémiek legjobb góllövői: Őri 8, Gaschler és Koronczai 6-6. Az első félidőben stabil volt a VESC, amely remek védekezéssel rukkolt elő. A szünet után a vendégeknek nagyon komoly ellenszéllel kellett megküzdeniük, a bíráskodás finoman szólva sem őket segítette...

Bajnok DSE Nemesvámos-Büki TK 23:22 (12:14). Veszprém. V.: Pauló, Tímár.

Az állás: 1. VKL SE Győr 27, ...4. Nemesvámos 20, ...9. VESC 10, ...12. Tapolca 0.