2016.10.17. 11:22

Félpályán túlról dobott kosarat

Székesfehérvár - Kálmán László csodaszép kosara volt az Alba Fehérvár elleni találkozó legszebb pillanata, túl azon, hogy a Motax KC Pápa biztosan nyerte meg az idegenbeli csatát a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Alba Fehérvár-Motax

67:84 (18:25, 14:27, 19:21, 16:11)

Székesfehérvár, 200 néző. V.: Reisz, Bálind, Csallóközi. Alba Fehérvár: Varga M. 14/6, Adegbite 7/3, Lévi 8, Papp 3, Somogyfoki 19/9. Csere: Bakos 5, Takács 2, Pávay 4, Lukács 2, Takács 3/3. Edző: Blahó Barnabás. Motax Pápa KC: Szanati M. 6/3, Keresztes 25, Majic 18/3, Kálmán 15/6, Bereczki 5/3. Csere: Horváth A. 7/3, Hadnagy B., Vajda B. 2, Horváth G. 4, Fülöp, Szanati G. 2. Edző: Vajda József. Jól kezdett a Pápa, Keresztes magasságát ügyesen használta ki a vendég együttes és megnyugtató előnyre tett szert.

A második felvonásban tovább folytatódott a Motax fölénye és jelentősen elhúzott a vendég együttes. Kálmán elképesztő, a félpályán túlról dobott kosarával zárult a félidő (32:52).

A harmadik negyedben két ponttal, de tovább növelte előnyét a pápai együttes. Az utolsó részben a vendégek közül mindenki pályára lépett, s a lényeg a különbség megtartása volt, ami sikerült is.

Egy héten belül másodszor is legyőzte a Pápa a székesfehérváriakat. Megérdemelt és egyértelmű vendégsiker született.

Vajda József: - Minden idegenbeli sikernek örülni kell. Játékban még van mit javítanunk, de a három győzelem az jó kezdést mutat.