2016.05.05. 10:29

Érmes szumós hölgy

Veszprém - A veszprémi szumós hölgy éremmel tért haza a Lengyelországban rendezett Európa-bajnokságról.

A veszprémi Centrum SE két sportolóval is képviseltette a magát a lengyelországi Krotoszynban rendezett U-18-as szumó Európa-bajnokságon.

A kontinenstornán 13 ország fiataljai mérették meg magukat, a magyar csapat pedig ebben az erős mezőnyben bizonyította, hogy egyre inkább számolni kell vele a sportágban. A mieink összesen 17 érmet szereztek.

Ebben volt veszprémi siker is, a Centrum SE tehetsége, Jónás Valentina csapatban harmadik helyen végzett. Egyéniben pedig hetedik lett, pedig a felkészülés alatt makacs térdsérüléssel küszködött.

Jónás Valentina csapatban Eb-bronzérmet szerzett Fotó: Centrum SE

A másik veszprémi résztvevő, Schvarcinger Zsolt ötödik helyen zárta a viadalt.

Az Eb krónikájához tartozik, hogy a bírák sokat tévedtek és bizony gyakran tették ezt a magyar versenyzők kárára.

A Centrum SE szumó szakosztálya folyamatosan fejlődik, a fiatalok Túri Péter irányításával az októberi németországi Európa-bajnokságra készülnek. Az U-12, U-14, U-16 korosztályos kontinensviadalon a veszprémiek minimum három, de akár 5-7 versenyzővel szerepelnének.