2016.11.28. 20:49

Dobogós derbit bukott a Veszprém

Veszprém – Derbin veszítette el második helyét az 1. FC Veszprém hétfő este a futsal NB I-ben.

Dunaferr-1. FCV

4:2 (1:1)

Dunaújváros, 200 néző. V.: Viczián, Flinta (Borbás). Dunaferr-DUE-Renalpin: Reveland - Varga Cs., Hosszú Á., Horváth N., Klacsák. Csere: Varsányi, Schrancz, Fridrich, Horváth Sz., Józsa, Fekete, Németh, Csányi, Rigó. Edző: Fehér Zsolt.

1. FC Veszprém: Schmidmajer - Bognár, Tatai, Boromisza G., Hoffer. Csere: Finta, Boromisza D., Füzy, Tar, Petróczi, Sándor, Spandler. Edző: Madarász János.

Gólszerző: Horváth N. (16.), Klacsák (21.), Józsa (27.), Németh P. (33.), ill. Tar (12.), Füzy (38.).

Kiállítva: Boromisza D. (34.)

Hiába játszottak a hazaiak veszélyesebben, a bakonyi csapat szerzett vezetést, a 12. percben Tar mattolta korábbi csapattársát, Revelandot, 0:1.

Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, Horváth N. egalizált, 1:1.

Szünet után a Dunaferr átvette a kezdeményezést és Klacsák, illetve Józsa találataival két gólos előnyhöz jutott, 3:1. Sőt, a volt veszprémi Németh Péter a negyedik hazai gólt is felíratta az eredményjelzőre, 4:1. A végén Füzy állította be a végeredményt, 4:2.

A Dunaújváros nyerte a rangadót és ezzel megelőzte a veszprémieket a tabellán, fellépett a második helyre.