2016.05.04. 18:56

Bombameglepetés a Magyar Kupában!

Ez ám a meglepetés! A megye II-es csapat kiütötte a kupából a veszprémi futballegyüttest.

A legjobb négy közé jutás volt a tét a labdarúgó Magyar Kupa Veszprém megyei selejtezőjében szerdán.

A megye I éllovasa, a Veszprém abszolút esélyesként várta mérkőzését, még akkor is, ha a megye II-es Magyarpolány korábban két első osztályú alakulatot is búcsúztatott.

Nos, meglett a harmadik bravúr is a polányiaknak, akik ezúttal nagy skalpot ejtettek. A hazaiak Wéber Roland 89. percben szerzett góljával egyenlítettek, és ezzel kivívták a továbbjutást (a döntetlen az alacsonyabb osztályú csapatnak kedvez) a megyeszékhely csapata ellen.

Magyarpolány-Veszprém 1:1 (0:0)

Vezette: Molnár István. Gól: Wéber Roland (89), illetve Horváth Valentin (59).

Magyarpolány SE: Baracskai Gábor - Szállási Bálint, Döbrösi Gergő, Mód Gergely, Gottfried Roland - Polt Péter, Németh Barnabás (Pintér Ákos), Wéber Roland, Óbermayer Erik (Döbrösi Máté) - Bukovics Máté (Lakner Dávid), Piri Ottó.

VLS Veszprém: Csontos Krisztián - Udvardi Márk (Miskei István), Pálfi Róbert (Horváth Valentin), Felber Patrik, Udvardi Mózes - Szabó Levente Botond, Gunther Zsolt, Gergely Tamás, Sárközi János - Simon Benjamin, Juhász Tamás.

A többi találkozón, eredények: Dörögd-Halimba SE-Sümeg VSE 1:3 (0:1). Vezette: Magyar Ádám. Gól: Szalai Péter (68), illetve Kiss László (10), Karika Ákos (52), Cseh Tamás (90).

Szentantalfa Nivegy-völgy SE-Fűzfői AK 1:6 (0:2). Vezette: Jónás Bálint. Gól: Csillag Richárd (84), illetve Hajdú János (21, 55), Humli Péter (33), Lukács István (47, 72), Jónás Bálint István (50).

Balatonalmádi SE-Csetény SE 3:0 (2:0). Vezette: Rosta Tamás. Gól: Horváth Benjámin (35, 44), Hoffer Levente (94). (A sorozat az elődöntőkkel folytatódik.)