2015.05.26. 13:20

A régió legjobbjai úszásban

Megyei körkép – Összesen huszonkét érmet gyűjtöttek a megye úszó klubjai a Nyugat-Dunántúli Régió Bajnokságon.

Heffler Péter

Remekül szerepeltek a Veszprém megyei úszó klubok a Szombathelyen rendezett versenyen. Összesen kettőszáznyolcvanan álltak rajtkőre, és a Vidra SE versenyzői a népes mezőnyben is kiemelkedőt nyújtottak, hiszen kilenc dobogós helyet gyűjtöttek Kenyeres Tibor tanítványai. Csíki Lilian csak egymaga hármat tett a közösbe, ugyanis 200 méter háton és 200 méter vegyesen is második, míg 400 méter gyorson harmadik lett. Szintén háromszor állhatott dobogóra Matyikó Marcell, aki 200 méter mellen második, 200 méter háton és 200 méter vegyesen is harmadik lett. Kapus Zsófia egy aranyat (200 méter gyorson), Szántó Benedek pedig egy-egy aranyat, illetve bronzot szerzett, előbbit 100 méter mellen, utóbbit 100 méter gyorson.

A Balaton Úszó Klub is hasonlóan jól szerepelt, és összesen hat éremmel térhetett haza Szombathelyről. Bathó Marcell 200 méter háton elsőként, 200 méter gyorson másodikként csapott célba, míg Áment Balázs 200 méter mellen, Mátrai Roland 200 méter gyorson lett első. Kersák Kristóf 400 méter gyorson szerzett még bronzérmet, Mayer Levente pedig 200 méter mellen végzett a második helyen.

A Rája' 94 Úszó Klub hírnevét Szóka Júlia 400 méter gyorson és 100 méter gyors egy-egy arannyal, 100 méter mellen és 100 méter háton pedig egy-egy bronzzal öregbítette. Az ajkaiak részéről Kun-Szabó Fanni 400 méter gyorson, és Király Dávid 100 méter gyorson elért második, valamint Szücs Bernadett 200 méter gyorson szerzett harmadik helye került még a megyei közösbe.