2017.04.23. 15:15

Nem sikerült a bravúr a Pápának

Budapest - A mindent eldöntő harmadik meccset a Budapesti Honvéd nyerte a Motax KC ellen a kosárlabda NB I/B 9-16. helyéért zajló rájátszásában, így a Pápa a 12-16. helyért játszhat tovább.

Bp. Honvéd-Motax KC

77:60 (13:22, 30:11, 16:16, 18:11)

Budapest, 200 néző. V.: Vida, Menyhárt, Gaál. Budapesti Honvéd: Máté 13/9, Stefán 8, Tóth B. 14/6, Pintér 6, Fülöp L. Csere: Kováts 16/3, Kerpel Fronius 9/3, Szalay 5/3, Kiss 5, Páházi, Valerio Bonilla 1, Vincze. Edző: Puskás Artúr. Motax KC Pápa: Szanati M. 21/3, Horváth G. 6, Keresztes 8, Kálmán 16/3, Szanati G. 2. Csere: Keller 2, Schveighoffer 2, Fülöp A. 3, Perger, Horváth A. Edző: Vajda József.

A Honvéd 6:2-re meglépett, aztán az 5. percben 8:13-ra fordított a Motax. Kiválóan játszott a Pápa, mind a palánk alatt, mind távolról is betaláltak a játékosai így 13:22 lett az első negyed. A második felvonásban tovább tartott a pápai lendület a 15. percig (21:27). Innen érthetetlen játékvezetői ítéltek borzolták a kedélyeket. A Honvéd fordított a félidő végére 43:33-ra.

A Honvéd otthonában Kálmán László (labdával) tizenhat pontot szerzett, de a sikerhez ez is kevés volt

A térfélcsere után kapaszkodott a Motax, de a hazai pálya előnyét élvező Honvéd tartotta a különbséget (30. perc: 59:49). Az utolsó negyedben a vendég csapat egy kicsit már a hitét is vesztette, és így nyertek a fővárosiak 77:60-ra.

Vajda József: - Nagyon jól játszottunk, bár tudtuk, hogy a fővárosban nehéz nyerni. Magunknak is köszönhetjük a vereséget, de az egyik játékvezető különösen megnehezítette a dolgunkat. A Békés ellen folytatjuk.