2017.03.13. 19:04

FCV-Ferencváros - Hét gólos meccs a végére

Veszprém – Az utolsó másodpercig izgalmas volt az 1. FC Veszprém utolsó alapszakasz találkozója a futsal NB I-ben.

1. FCV-Ferencváros 4:3 (3:1)

Veszprém, 700 néző. V.: Farkas, Vass, Wittner. 1. Futsal Club Veszprém: Sárdi – Petróczi, Tar, Püspök, Boromisza D. Csere: Spandler, Hoffer, Tatai, Gulyás, Boromisza G., Finta, Füzy. Edző: Madarász János. FTC Futsal: Borsi – Safar, Komáromi, Andorka, Szegó. Csere: Becsei, Karacs, Birinyi, Szabó, Horváth, Cséka, Kulik. Edző: Mahalek Attila.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a Veszprém már biztos felsőházas, a Fradi pedig biztos alsóházas csapatként lépett pályára. A tét az volt, ki, mennyi pontot visz magával a rájátszásba, illetve az, mely együttes szakítja meg hosszú nyeretlenségi szériáját.

A 3. percben vezetést szerzett az FTC, amely villámgyorsan büntette meg a hazai hibát, Szegő talált Sárdi kapujába, 0:1.

A zöld-fehérek bátran letámadtak, igyekeztek megzavarni a bakonyiakat, de nem sikerült. A 4. percben Tatai József már ki is egyenlített, 1:1.

A 7. percben Boromisza Dániel remek kapáslövése talált utat a hálóba, vezetett az 1. FCV, 2:1.

Az FTC-nek volt egy komoly lehetősége az egalizálásra, egyébként kiegyenlített volt a játék.

A 18. percben tovább növelte előnyét a hazai alakulat, Tatai használta ki a védők határozatlanságát, 3:1.

A második játékrész egy vendégkapufával indult, majd a másik oldalon Tar hibázott ziccerben.

Fotó: Penovác Károly

A 27. percben egy felívelés után Boromisza D. talált a kapuba Borsi lábai között, 4:1.

A negyedik veszprémi góltól meg is zavarodott kissé a Ferencváros, az 1. FCV tovább növelhette volna előnyét. De nem tette, a fővárosiak pedig szépítettek.

A 31. percben Karacs helyezett a hálóba egy gyors kontra végén, 4:2.

A folytatásban Tatai lövését védte Borsi, majd a bakonyiak csapatkapitánya alig lőtt kapu mellé.

A 38. percben váratlanul ismét betalált az FTC, Horváth volt eredményes, 4:3.

A vendégek az egyenlítésért küzdhettek, le is lehozták kapusukat. Tatai kapufát lőtt, és az utolsó másodpercekig izgalmas volt a mérkőzés.

Magának tette nehézzé a találkozót a Veszprém, amely megérdemelten győzött a lelkes, szívós Ferencváros ellen.