2016.11.19. 15:47

Emlékeznek Szente kapusra? Megint borsot tört a Veszprém orra alá!

Veszprém – A pécsiek negyvenöt esztendős kapusa, Szente Gábor tizennyolc labdát megfogott a Veszprémi KKFT ellen, s ez sorsdöntőnek bizonyult a hazaiak szempontjából. A vendégeké lett a két pont, Éles József tanítványai maradtak a tizenegyedik helyen.

VKKFT-Pécsi VSE 22:26 (11:13)
Veszprém, 100 néző. V.: Bán, Szloska.
VKKFT: Csíki, Szász, Koncz (kapusok), Füleki 3, Lovas, Kovács 1, Szobol 7 (1), Márkus 2 (1), Végh Z. 4, Vasvári 1, Bonyhádi, Bándi, Végh Sz., Heiczinger 1, Vasvári 3. Edző: Éles József.
Hétméteresek: 3/2, ill. 9/6.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Elég hullámzó játékot hozott az első félidő, de rendre a pécsiek vezettek, hol hat góllal, hol viszont csak kettővel (1:3, 3:9, 7:13). A játékrész utolsó öt percében Végh Z. és Füleki dupláival sikerült visszakapaszkodnia a veszprémieknek (11:13).

Jól indult a második felvonás, a VKKFT hét perc alatt egyre faragta hátrányát (14:15), de nem sokáig örülhettünk, mert Hoffmann gyors egymásutánban kétszer is betalált (14:17). Szobol és Vasvári tartotta a lépést a Baranya megyeiekkel, majd Szász bravúrjai után, a 46. percben sikerült az egyenlítés is (18:18).

A következő nyolc perc azonban ismét a vendégeké lett, hat találatukra csak két veszprémi válasz érkezett, főleg Szente kapusnak köszönhetően, aki mindent megfogott, amit csak lehetett (55. perc: 20:24).

Az utolsó öt percben hiába hajrázott a Veszprém, Szente remek védéseivel a Pécs behúzta a mérkőzést.