2016.03.09. 12:44

Harmincöt úszóérem

Megyei körkép - A Balaton Úszó Klub, a Rája 94 Úszóklub és a Vidra SE is remekül teljesített a régiós körverseny első állomásán. A három klub ifjú versenyzői összesen harmincöt érmet szorgoskodtak össze.

Heffler Péter

A Nyugat-dunántúli Régió-bajnokság első fordulójára kisebb kerettel - betegségek miatt tizenhat fővel - utazott el a Balaton Úszó Klub csapata, mégis remekül telje-sített a szombathelyi versenyen. A veszprémiek kiváló időeredményekkel és összesen huszonhat éremmel - kilenc arannyal, tizenegy ezüsttel és hat bronzzal - zárták a körverseny első állomását. Ehhez első helyezésekkel Tóth Réka Erzsébet (200 m hát, 200 m mell, 200 m gyors, 200 m vegyes), Bartalus Mirtill (200 m hát, 200 m mell), Áment Balázs (200 m mell, 200 m vegyes) és Mayer Levente (200 m mell) járult hozzá. Utóbbi a dobogó második fokára is felállhatott (200 m vegyes), akárcsak Áment Balázs (200 m gyors), aki még egy bronzérmet is begyűjtött (200 m hát). Bartalus Mirtill a két arany mellett három ezüstöt is betett a közösbe (50 m gyors, 50 m hát, 50 m mell), míg Mátrai Roland (1500 m gyors, 200 m gyors), Szathmáry Zsombor (50 m pillangó) végzett még második helyen. Karancsi Réka a három ezüstérem (50 m gyors, 50 m hát, 50 m mell) mellett még egy bronzéremmel (50 m pillangó) gazdagodott, Bathó Marcell (1500 m gyors, 200 m hát, 200 m vegyes) és Karancsi Szonja (400 m gyors) pedig szintén harmadikként zárt.

A Balaton Úszó Klub kilenc arany-, tizenegy ezüst- és hat bronzéremmel zárt Szombathelyen
Fotó: Balaton Úszó Klub

A Rája '94 Úszóklubból heten álltak rajtkőre a régió-bajnokság szombathelyi fordulóján, és összesen öt érmet gyűjtöttek. Kun-Szabó Fanni, valamint Szóka Júlia ugyan már a győri klubnál készül, de még nevelőegyesületük színeiben versenyeztek, és két aranyéremmel (mindketten 1500 m gyorson nyertek a korcsoportjukban) zártak Szombathelyen. Az ajkaiak Cser Dávid (két ezüst 200 m háton és 200 m mellen), és Újvári Dorina révén egy bronzot (200 m mell) gyűjtöttek még.

A balatonalmádi Vidra SE is részt vett a versenyen, és Kenyeres Tibor tanítványai négy dobogós hellyel járultak hozzá a bőséges megyei éremterméshez. Szántó Benedek elsőként végzett 200 m mellen, amihez 50 m mellen még egy bronzot is hozzátett, míg Pintér Ádám 200 m pillangón, Csempesz Lara pedig 200 méter mellen lett harmadik.