Rendőrségi

2011.04.05. 14:42

Felmentették a börtönre ítélt orvosokat

Várpalota - Jelentős kárt okozó, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett csalás vádja alól a veszprémi bíróság kedden felmentett négy orvost. Az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

Mátételki András

Még 2008 őszén arról számoltunk be, hogy a négy várpalotai orvost az első fokú bíróság felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, akik több mint 14 milliós kárt okoztak az egészségbiztosítási pénztárnak OEP) azzal, hogy noha a betegek egy napot töltöttek a kórházban, ők mégis három napot számoltak el. A plasztikai sebésszel, P. Jánossal (50) 2001 májusában az akkori igazgató, dr. B. Gábor (52 ) kötött szerződést, majd egy évvel később ugyanezt tette az új igazgató is, dr. Sz. Marianna (64). A szakmai felügyeletet dr. T. Ferenc főorvos (58) gyakorolta. Ezt az ítéletet hatályon kívül helyezte a megyei bíróság, minden kezdődött elölről.

Dr. Szabó Györgyi bíró a keddi felmentő ítéletben arról szólt, hogy a kórházban nem voltak munkaköri leírások, amihez a vádlottaknak tartaniuk kellett volna magukat. Noha a kórházban három napos ellátásról állítottak ki kórlapot - erről mindenki tudott -, de ennek nem volt jelentősége, mert az egészségpénztárnak mindegy volt, hogy a beteg egy vagy három napot tölt bent, ugyanannyi térítési díjat fizetett. Az igazi különbség a térítési díjnál az ambuláns és az egynapos sebészet között volt. A meghallgatott szakértők úgy fogalmaztak, hogy több év távlatából nem lehetett megállítani kétséget kizáróan, hogy a műtétet ambulánsan vagy egynapos sebészet keretében végezték el 229 beteg esetében 2001 és 2003 októbere között. (A módosított vádirat már csak 9 milliós kárról szólt - M. A.)
A szakértőknek abban is állást kellett foglalniuk, hogy a kórházban bőrgyógyászati vagy sima műtétet végeztek az orvosok, ugyanis az előbbire nem volt az ÁNTSZ-től engedélyük. A szakértők a sima műtét mellett érveltek. Az is elhangzott, hogy az OEP szakemberei egymásnak ellentmondó véleményt fogalmaztak meg a térítési díjakról.

A magánokirat-hamisítás sem valósult meg, hangzott el az indoklásban, ugyanis a kórlapot a betegek nem kapták meg, illetve nem használták fel arra, hogy betegállományba menjenek.
A valamennyi vád alól felmentett négy orvos tudomásul vette a döntést, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!