szponzorált tartalom

2020.03.11. 05:00

Továbbképzés a Pannon Egyetemen – Középpontban az innováció

Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász posztgraduális képzést indított a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2020 márciusától Veszprémben, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szakmai támogatásával.

Horváth Virág

20200307 Veszprém Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász szakirányú továbbképzés indult a Pannon Egyetemen Szabó István Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettes Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Fotó: Penovác Károly/Napló

A képzésen a Pannon Egyetem hidat képez a műszaki és az üzleti, az akadémiai és a piaci területek között annak érdekében, hogy a végzett menedzserek képesek legyenek tudományos alapú innovációkat nemzetközi szinten is piacképes termékké, illetve szolgáltatássá fejleszteni.

A képzés első napján, szombaton, Dr. Szabó István, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese kifejtette: a tudásalapú társadalomban a növekvő kutatási potenciál, valamint a piaci nyomás a folyamatos fejlesztésre és a kutatási eredmények mielőbbi gyakorlati hasznosítására megteremtette az igényt olyan, az akadémiai és a gazdasági szereplők közötti híd szerepét felvállaló szakemberekre, akik képesek ellátni a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységet folytató szervezetek projektjeinek értékelését, tervezését, előkészítését, illetve a megvalósítás koordinálását. Továbbá alkalmasak a kutatásmenedzsment témakörét érintő stratégiai döntések előkészítésére.

A kurzusra nagy volt az érdeklődés, végül 25 hallgatóval kezdték meg az egyéves továbbképzést. Fehérvölgyi Beáta, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja elmondta, hosszú távú terveik között szerepel, hogy újabb csoportokat indítsanak. Kiemelte, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elképzelései szerint 2021–22-től sokkal több forrás áll majd rendelkezésre mind európai uniós, mind állami szinten az innovációra, ez pedig szorosabb együttműködésre ösztönzi a vállalatokat, az egyetemeket és a kutatóintézeteket.

A kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász szakirányú továbbképzés olyan szakembereket kíván képezni, akik szemléletükben alkalmasak a kutatási és innovációs tevékenységek adminisztratív támogatási igényeinek megfelelni, egyúttal rendelkeznek a munkaerőpiac részéről támasztott tudásanyaggal és szakmai készségekkel.

– A most beiratkozott hallgatók a gyakorlatban jól hasznosítható ismeretekhez jutnak: tudni fogják majd többek között azt, hogyan kell egy-egy innovációs projektet végigvinni, miként lehet finanszírozáshoz jutni, vagy éppen milyen jogi és szabadalmi követelményeknek kell megfelelni – emelte ki Dr. Szabó István, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese, a kurzus egyik oktatója.

A kurzus célja olyan szakemberek képzése, akik rendelkeznek a kutatásfejlesztési és innovációs projektek menedzseléséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismeretekkel, illetve készségekkel. Emellett képesek a kutatási és innovációs területen működő szervezetek fejlesztési projektjeinek magas színvonalú tervezésére, előkészítésére, megvalósítására, valamint az eredmények fenntartásához szükséges tevékenységek ellátására.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában