Telekom Veszprém

2015.05.30. 16:14

Döntőben a Veszprém

Köln – Fennállása során másodszor játszhat Bajnokok Ligája döntőt az MKB-MVM Veszprém. Alilovic vezérletével sikerült két vállra fektetni a német sztárcsapatot.

THW Kiel-MKB-MVM Veszprém 27:31 (13:13)

Köln, 20 ezer néző. V.: Nacsevszki, Nikolov (macedónok). THW Kiel: Palicka – Ekberg, Weinhold 1, Jicha 2, Toft Hansen 3, Palmarsson 8, Dahmke 3. Csere: Ege (kapus), Canellas 5 (3), Vujin 2, Lauge, Duvnjak, Wiencek, Sprenger 2. Edző: Alfred Gislason. MKB-MVM

Veszprém: Mikler – Marguc, Sulic 4, Nagy 7, Schuch, Terzic, Iváncsik 7 (1). Csere: Alilovic (kapus), Ilic 8 (4), Gulyás, Nilsson 2, Lékai 2, Zeitz 1. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 9/4.

Toft Hansen szerezte az elődöntő első találatát, majd Chemát tarolta le Weinhold, amiért azonnal két percet kapott. Nem sikerült élni az emberelőnnyel, Ilic bombázott Palickába, viszont a túloldalon az exveszprémi Vujin a kapuba bombázott. Sulic pillanatok múlva szépített, így az 5. perc végén 2:1 állt az eredményjelzőn. A jól fésült és a nyáron már a bakonyiakat erősítő Palmarsson is gyorsan feliratkozott a góllövők közé.

Palicka hamar elkapta a fonalat, egyáltalán nem ízlett a piros mezeseknek a Kiel nyitott védekezése. Nagy aztán üggyel-bajjal a kapuig menetelt, de Jicha visszaállította a különbséget (4:2). Minden passzért közelharcot vív a Veszprém, a Kiel szenzációsan védekezik, ráadásul Palicka lehúzta a rolót. Iváncsik harcolt ki hetest, amit Ilic a kapufára bombázott. Nagytól csenték el a labdát és indítás végén Jicha vette be Mikler kapuját (5:2).

A veszprémi kézilabdások (a labdával Chema) fantasztikus sikert arattak.

Nagy kilenc méterről bombázott a Kiel hálójába, majd Sulicot küldték ki két percre pihenni. Nagy harcolt ki hetest, de Margucnak is kapufa jutott. A németek éltek az emberelőnnyel és Dahmke a szélről növelte 6:3-ra a különbséget. Nagy küzdött, gólja nagyon kellett, de a német kiállítás még inkább. Weinhold lövését így sem tudta hárítani Mikler, s végre Ilic is megtörte a jeget. A félidő derekánál Alilovic érkezett a kapuba, aztán Iváncsik faragta egyre a hátrányt (7:6).

Toft Hansen a gólja után mehetett is a kispadra, Suliccsal egyetemben, mindketten túl sokat beszéltek. Nem játszott jól a Veszprém, idegesen, kapkodón kézilabdázott, a tét túlságosan feszültté tette a társaságot. Ortega edző ki is kérte idejét, nem bírta tovább nézni ezt a tanácstalanságot.

MTI fotó

Nagy újra heteshez juttatta övéit, amit Ilic végre gólra váltott (21. perc: 8:7). Aztán jó védekezés után Iváncsik egalizált, sőt ismét a remek hátsó alakzatnak köszönhetően Nagy is bevágta a ziccert. Először vezetett a Veszprém (22. perc: 8:9).

Palmarsson újra kiegyenlítette az állást. A kapura törő Chemát ütötte le csúnyán Toft Hansen, s ezért meg is kapta második két percét. Ilic pedig kapufástól bevágta a büntetőt (24. perc: 9:10). Újabb labdaszerzés végén Nilsson góljával már kettő van közte.

Alilovic beállása tartást adott a védelemnek és láthatóan ezekben a percekben a Kiel bizonytalanodott el. Terzic kiállítása után Canellas hetesből faragta egyre a különbséget. Ilic pazar passza után Nilsson ejtette át Palickát. Háromért is támadhatott a Veszprém, ám végül Damhke ziccerének tapsolhatott a nagyérdemű. Nagy is leült két percre, s ezalatt az előny elfogyott, így a felek 13:13-as döntetlennel vonulhattak pihenőre.

A térfélcserét követően Nilsson harcolt ki hetest, ráadásul Palmarsson kapott büntetést. Ilic ugyan elrontotta a hétméterest, de a kipattanót már könyörtelenül bevágta. Összeállt a veszprémi hatosfal, ezt ügyes labdaszerzések és Alilovic védések jelezték (35. perc: 13:16).

Gislason időkérése után Dahmke szerzett gólt, de látványos játékkal Nagy már a hatodik gólját lőtte (36. perc: 14:17). Sőt Iváncsik is bevágta és már 14:18 állt az eredményjelzőn.

Canellas szépített hétméteresből, Iváncsik legszebb napjait idézve kézilabdázott, de Palmarsson és Canellas visszahozta a Kielt (39. perc: 17:19). Egy percen belül két veszprémi gól miatt őrjöngött a több mint 2500 bakonyi drukker, s lehetett volna öt is, de Iváncsik labdája a kapufán csattant (40. perc: 17:21).

Palmarsson már hatnál járt, Alilovic meg rendkívül fontos pillanatokban védett. Nilsson újabb büntetőt kapott, Ilic pedig nem teketóriázott (43. perc: 18:22). Zeitz ziccerét Palicka kirúgta, Canellasét már nem lehetett védeni. Iváncsik a rövid saroknál is betalált, Sprenger válasza sem késett. Nagy bombájával elérkeztünk az utolsó negyedórához (20:24).

A zseniális Alilovic és persze a magabiztos védelem olyan nyomás alatt tartotta a Kielt, hogy a német bajnok teljesen elbizonytalanodott. Sulic duplája után már hattal ment a Veszprém (21:27), és ekkor már nagyon jó érzés volt veszpréminek lenni a Lanxess Arénában.

Palmarssonnal nagyon jól fog járni a Veszprém, az 51. percben már nyolc gólnál járt, s ekkor kihagyott egy büntetőt Ilic (52. perc: 23:27).

Sulic gázolta el a Dahmket, s megint hetes következett, Canellas nem tudott rontani. Háromra zárkózott fel a Kiel, s most Ortega mester hívta rövid tanácskozásra övéit.

Sprenger gólja visszahozta a Kielt a meccsbe (53. perc: 25:27), de még mindig a magyar bajnok vezetett. Ilic védhetetlenül bombázott a kapuba, s 25:28-cal indult a végső hajrá (55. perc.).

Iváncsik büntetőzött hibátlanul, Terzicnél pedig elszakadt a cérna, s hogy visszafeleselt a játékvezetőknek, mehetett a padra. Vujin hiába szépített, Alilovic megfogta Jicha ziccerét és már csak két és fél perc volt hátra.

Zúgott az Építők a Lanxess Arénában, Lékai még bevágott kettőt és ezzel eldőlt minden. Döntőben a Veszprém!!!!!

Tudósításunk a mérkőzésről:

Első 5 perc

10. perc

Palicka hamar elkapta a fonalat, egyáltalán nem ízlett a piros mezeseknek a Kiel nyitott védekezése. Nagy aztán üggyel-bajjal a kapuig menetelt, de Jicha visszaállította a különbséget (4:2). Minden passzért közelharcot vív a Veszprém, a Kiel szenzációsan védekezik, ráadásul Palicka lehúzta a rolót. Iváncsik harcolt ki hetest, amit Ilic a kapufára bombázott. Nagytól csenték el a labdát és indítás végén Jicha vette be Mikler kapuját (10. perc: 5:2).

15. perc

21. perc Vezetünk

Nagy újra heteshez juttatta övéit, amit Ilic végre gólra váltott (21. perc: 8:7).

Aztán jó védekezés után Iváncsik egalizált, sőt ismét a remek hátsó alakzatnak köszönhetően Nagy is bevágta a ziccert. Először vezetett a Veszprém (8:9).

Kiegyenlített, majd a fordított a Veszprém. Az aréna előtti kivetítő előtt is egyre forróbb a hangulat. Több ezren vannak. A pirosmezesek ellepik a teret.