Lóerő

2016.08.11. 14:01

Túl a féltávon is

Veszprém - Kovács Kristóf, Mulicz László és Nagy Lénárd örülhetett kategóriagyőzelemnek az idei negyedik futamon.

Heffler Péter

A hétvégén rendezték a Veszprém-gokart júliusról elmaradt, negyedik futamát a Házgyári úti pályán, ahol közel húsz versenyző csapott össze.

Három kategóriában versengtek a gokartosok a negyedik futamon Fotó: Veszprém Gokart

A résztvevők - a Forma-1-ben megszokott mintára - egy hétperces szabad-edzés, majd az ötkörös időmérő után a tizenkét perces versenyben mérték össze tudásukat három súlycsoportban. Eszerint a 65 kilogrammosok mezőnyében Kovács Kristóf nyert Rédling Tamás és Ender Martin előtt, a 87 kilogrammosoknál Mulicz László végzett az élen, megelőzve Ferencz Zoltánt és Pilinger Szabolcsot, míg a 98 kilogrammosok versenyében Nagy Lénárd, Németh Attila, Békefi Sándor lett a végső sorrend.

Az október 2-áig tartó bajnokság így túlrobogott a féltávon, és a folytatásra sem kell sokat várniuk a sportág szerelmeseinek, ugyanis augusztus 21-én ismét futamot rendeznek a Házgyári úti pályán.