Pápa - Nagyot harcolt, mégsem szerzett pontot a pápai csapat a kosárlabda NB I/B legutóbbi játéknapján.

74:71
(21:21, 19:13, 21:27, 13:10)

Bonyhád. V.: Kovács,
Maár, Vadász. Bonyhádi KSE: Temesvári 21/3, Hegedűs 11/3, Baki 4, Jilling 11/9, Papp 7. Csere: Kovács 6/3, Adebayo, Pavlik 3/3. Edző: Rutkai Péter. Concordia Motax KC Pápa: Keresztes 10, Vereczki 9/3, Horváth A. 5/3, Puszta 17/3, Vukovic 16/6. Csere: Németh 2, Szanati 4, Ács 2, Kutasi 6/6, Fülöp, Perger. Edző: Vajda József.

Parádés első negyedet produkáltak a csapatok, a hazaiak öt hárompontossal, míg a vendégek gyors és pontos támadásbefejezésekkel rukkoltak elő. Magasra tették a lécet a csapatok, 21:21. A második negyedben a pápaiak átvették a vezetést, 26:30. A hazaiak azonban fordítottak, a félidőben 40:34 volt az állás.

Nem sokon múlt, de a Pápa (fehér) még hullámvölgyben van
Archív fotó: Penovác Károly

A folytatásban újra a vendégek szereztek vezetést, 26. perc: 47:52. A Bonyhád szívós munkával a harmadik negyed végére egyenlített, 61:61.

A negyedik játékrészben is tovább folytatódott a nagy küzdelem, felváltva vezettek az együttesek. A pápaiaknak végig esélyük volt a sikerre, 34. perc: 67:70.

A legvégén egy ponttal vezetett a Bonyhád, amikor a játékvezető egy bedobás-szituációnál sportszerűtlen hibát ítélt Németh ellen. Ezzel döntően befolyásolta a meccs végeredményét.

A pápaiak végig remekül játszva, nagyot küzdve mindent megtettek a győzelemért, de a tavalyi bajnokcsapat végül behúzta a bajnoki találkozót.

Vajda József: - Gratulálok a csapatnak, mindent megtettünk. A végjátékban még higgadtabbnak kell lennünk és akkor elindulunk felfelé.