Kosárlabda

2017.05.02. 14:16

Remek pápai győzelem

Kiélezett csatában az utolsó pillanatban szerzett kosárral nyert a Motax KC Pápa a Békés ellen a férfi kosárlabda NB I/B rájátszásában.

Békés-Motax KC
70:71 (21:20, 16:18, 12:17, 21:16)

Békés, 300 néző. V.: Kovács N., Gelencsér, Lövész. Calle Pubfood
Békés: Koma 22, Kertész 14/3, Molnár 4, Gruda 9, Krstic 3. Csere: Nagy B. 2, Kovács B. 8/6, Zsíros 2, Nagy C. 6/6. Edző: Balogh Vilmos.
Motax KC Pápa: Szanati M. 9, Keller 8, Keresztes 10, Kálmán 5/3, Hadnagy B. Csere: Horváth A. 17/12, Horváth G. 8/6, Szanati G. 6, Schveighoffer 2, Fülöp 6. Edző: Vajda József.

Jól kezdett a Pápa, az 5. percben 14:8-ra meglépett. A játékrész végén a védekezésben meghozott egy-két rossz döntés után 21:20 állt az eredményjelzőn, A második negyed elején Kálmánt reklamálás miatt kiállították. Vadja edző átszervezte csapatát és öt pontos hazai előnyről egy pontos vendég fórral ért véget az etap (37:38).

A hosszabb szünetet követően a hazaiak zónára váltottak, amit a pápai fiatalok ragyogóan dobtak szét (49:55).

Az utolsó felvonásban a Békés mindent egy lapra téve rohamozott. Kovács B. és Nagy C. hármasaival újra szorossá vált a derbi, sőt az utolsó percben át is vette a vezetést a Békés. Pápai időkérés követően, oldalbedobás után, a megbeszéltek szerint Keller büntetett.

Vajda József: - Nagy győzelmet arattunk, de csak akkor ér valamit, ha hazai pályán is nyerünk. Gratulálok a srácoknak!