Pápa: vereség a nyitányon

Oroszlány, Pápa – A tartalékos Concordia Motax KC Pápa hullámzó teljesítményt nyújtott az idénynyitón az Oroszlány otthonában, a férfi kézilabda NB I/B-ben.

OSE-Concordia 81:66 (23:17, 30:17, 8:15, 20:17)

Oroszlány, 200 néző. V.: Goda, Dernei, Bátovszky. Oroszlányi SE: Kiss K. 12, Tanács 15, Hadnagy B. 5/3, Bocsárdi 5, Wehner 18/6. Csere: Burai, Gorzsás 14, Lakosa 8, Ughy 3, Zrinyi. Edző: Vavra András. Concordia Motax KC Pápa: Szanati 6, Horváth A. 7/3, Bereczki 10, Henrik 12/3, Ács 16. Csere: Kacskó 2, Rédei 2, Fülöp, Kutasi 7/3, Vajda B. 4. Edző: Vajda József.

Az első negyedben a pápaiak rossz védekezési felfogással kezdtek el játszani, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált (6. perc: 17:6). Vajda edző azonnal időt kért, rendet tett a fejekben, helyre állt a védelem és a játékrész végére 23:17-re alakult az állás.

A folytatásban a közönség fergeteges buzdítása mellett a jól játszó Oroszlány még inkább elhúzott a pápaiaktól, akik a legjobb helyzetekben sem tudtak betalálni (20. perc: 53:34).

A térfélcserét követően a Motax védelme ismét magára talált, a támadó szekció pedig jól használta ki helyzeteit és a társaság fel is zárkózott, 27. perc: 55:48.

Az utolsó negyedben folytatódott a kiélezett küzdelem, a csapatoknak a kicsi terem miatt volt nehéz dolguk, a játékvezetőknek pedig a felfokozott hangulat miatt. Az Oroszlány azonban ügyesen tartotta a különbséget és megérdemelten nyert 81:66-ra.

Jó hangulatú, kemény mérkőzésen a vendégek gyengébb dobóformája nem tette lehetővé a győzelmet az oroszlányi katlanban.

Vajda József: - Tartalékos csapatunk nem feltartott kézzel utazott el, megpróbáltunk mindent megtenni, sajnos gyengén dobtunk és így hazai csapat megérdemelten nyert.