Pápa: közel a hetedik hely, a veszprémieknek héttel kell nyerni

Pápa, Veszprém – A Pápa egy, míg a Veszprém hat ponttal kapott ki a férfi kosárlabda NB I/B rájátszásában.

Baja–Pápa

74:73 (23:13, 20:18, 13:21, 18:21)

Baja, 100 néző. V.: Praksch, Gelencsér, Mintál. Bajai Bácska: Ágfalvi 18/6, Mándity 24, Nagy D. 6/3, Katyanszki 7/3, Braun 6/3. Csere: Szabó 4/3, Koller 9/3. Edző: Hosszú István. Motax Concordia KC Pápa: Szanati 25, Horváth A. 8/6, Henrik 3/3, Keresztes 4, Vajda 9/9. Csere: Sömenek 13/6, Perák 2, Ács 4, Hadnagy 2, Perger 3. Edző: Vajda József.

Jó hosszú utazást követően jól kezdett a Pápa, 4 perc: 8:4-re vezetett. A negyed végére a hazai csapat kihasználta a vendégek dekoncentráltságát és fordított, 23:13.

A folytatásban Mándity kosaraival elhúzott a Bácska (15. perc: 36:18). A játékrész végére a pápaiak Vajda hármasaival tudtak egy kicsit közelebb kerülni (43:31).

A térfélcserét követően a Veszprém megyeiek egy teljesen más taktikával és mentalitással vetették bele magukat a küzdelemben (25. perc: 50:44). A harmadik negyed végére a remekül irányító Szanati kosaraival tovább csökkent a hátrány, 56:52.

Az utolsó etapban Sömenek és Horváth A. pontjaival gyorsan fordított a Pápa (35. perc: 60:66). A végjátékban viszont a hazaiak két védekezési hibát kihasználva tudtak egy pontos győzelmet kicsikarni (74:73).

Rossz első félidő után a Motax Concordia a második részben nagyon jól kosárlabdázva fordított. Az egy pontos vereség nagyon bíztató a szerdai visszavágóra. Hiszen ha csak két ponttal nyer a Pápa, megszerzi a hetedik helyet.

Vajda József: – Gratulálok a csapatnak, többször is talpra álltunk ezen a mérkőzésen.

A pápai kosarasok reménytkeltő eredményt értek el Baján
Fotó: Penovác Károly

Honvéd–Veszprém

84:78 (23:29, 25:21, 19:15, 17:13)

Budapest, 200 néző. Vezette: Jakab, Rácz, Győrki. Honvéd: Szollár 8/6, Sinkovits 1, Haris 12/12, Mácsai 15/9, Stefán 14. Csere: Máté 11/3, Szalay 10/3, Kovács 5/3, Kerpel 5/3, Sebők 3. Edző: Puskás Artúr. HOYA Pannon Egyetem: Nagy 2, Puszta 15/3, Kámán 20/3, Fekete 15/9, Szabó 10. Csere: Sipos 9/3, Novák 4, Gáll 3/3, Kováts. Edző: Mérész Csaba.

A Veszprém kezdte jobban a találkozót (2:7), de a negyed közepétől kiegyenlítetté vált a játék (12:14, 27:29).

A második játékrészben hiába húzott el újra és újra a jól lepattanózó Veszprém, mert a Honvéd pontos triplákkal mindig felzárkózott (33:38, 41:42, 42:48, 48:50).

Hullámzott a játék, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek (58:59, 65:64). Izgalmas hajrát tartogatott a találkozó, de a távolról továbbra is pontosan célzó házigazdák végül két vállra fektették a jóval esélyesebb veszprémieket.

A hat pontos fiaskó dacára a Veszprémnek továbbra is megmaradt a lehetősége, hogy megszerezze a középház legelőkelőbb helyezését. Ehhez nem kell mást tennie, mint szerdán hét ponttal legyőzni a fővárosiakat.

Mérész Csaba: – A csatát ugyan elvesztettük, a háborút azonban megnyerhetjük. Szerdán szépen búcsúznánk a közönségünktől.