Kosárlabda

2016.03.12. 18:15

Negatív gólcsúcs

Pápa – Most már tényleg kijelenthetjük: átok sújtja a Concordia Motax KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda csapatát, amely hazai pályán bukta el a rangadót a Győr ellen, ráadásul negatív gólcsúccsal.

Pápa-Győr

49:74 (21:13, 7:19, 8:18, 13:24)

Pápa, 300 néző. V.: Válé, Gaál, Józsa. Concordia Motax KC Pápa: Vukolic 8, Németh A. 8/6, Keresztes 4, Puszta 16/6, Horváth A. Csere: Kutasi 6/3, Szanati, Hole, Ács 2, Fülöp, Vajda B. 4, Perger 1. Edző: Vajda József. Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr: Gombás 12/6, Kovács 28/12, Ruják 15/3, Márkus 4, Nárai 5. Csere: Baruta 6/6, Horváth Á. 2, Sziráki 2, Nagy. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Bár a Győr kezdett jobban (9:10), a Pápa pontos, precíz támadásokkal egy 10:0-ás rohamot produkált, és biztos előnyre tett szert a negyed végére. A második felvonásban az öltözőben ragadtak a hazaiak, a vendégek pedig ezt kihasználva 11:0-ás rohanással fordítottak. A félidő végére  nem sokkal, de a Rába-partiak vezettek (28:32).

Fordulás után rengeteg elrontott próbálkozást láthattak a nézők, a védelmek mindent beleadtak, s a 26. percig mindkét oldalon csupán egy-egy hármast jegyezhettünk fel (31:35). Aztán ritmust váltott a Széchenyi Egyetem és Kovács vezérletével újabb remek szériát produkálva állva hagyták a Pápát. A 15:2-es győri kosárzuhatag után 33:50-re alakult az állás. A pápaiak a harmadik negyed végén egy triplával zárkóztak közelebb.

Az utolsó játékrészben sajnos nem maradt már nyitott kérdés: a Győr ügyesen és jól őrizte előnyét, a teljesen hitehagyott Pápa így még az ötven pontot sem tudta elérni.

Míg a Győr győzelmével megerősítette helyét a nyolc között, addig a Pápa helyzete egyre nehezebb. A Concordia Motax Pápa képtelen elmozdulni a 11. helyről, hónapok óta nyeretlen.