Kosárlabda

2016.03.07. 11:05

Kutasi nyolc hármasa

Budapest - Hiába játszott újra a végletekig kiélezett mérkőzést a Concordia Motax KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda együttes, mert a szerencs ismét elpárolt mellőle.

MTK-Pápa

91:88 (19:25, 24:21, 23:21, 25:21)

Budapest, 300 néző. V.: Bognár, Jurák, Bátovszky. MTK Törökbálint: Bihari 22, Jakab 21/3, Boinitzer 11/3, Spiriev 9, Szabó T. 3. Csere: Horváth T. 17/9, Trepák 6, Bíró 2, Szántó. Edző: Szarvas Gábor. Concordia Motax KC Pápa: Vukolic 15/6, Puszta 14/3, Hole, Horváth A. 13/9, Keresztes 11. Csere: Kutasi 29/24, Ács 6, Vajda B., Mező, Domján. Edző: Vajda József.

Jól kezdtek a vendégek, remek védekezéssel és erőteljes centerjátékkal magabiztos előnyhöz jutottak a negyed végére. A második felvonásban folytatódott a kemény, de színvonalas összecsapás, s most már a hazai játékosok is pontosabban céloztak. Az egyik oldalon Jakab, a másikon Kutasi tripláit tapsolhattuk meg (43:46).

A térfélcserét követően sem lankadt a Pápa, ám mivel a Törökbálint sem akart elmaradni, így 66:67-es eredményről indult az utolsó játékrész.

A negyedik etapban egy perc alatt kipontozódott Keresztes és Ács. Ezt kihasználta az MTK, tíz ponttal meglógott, ám a center nélkül maradt Pápa Horváth A. és Kutasi vezérletével egyenlített. Az utolsó perc küzdelmeiből viszont a Törökbálint jött ki jobban,

A színvonalas mérkőzésen kiválóan küzdött a Pápa, s nem érdemelt vereséget.

Vajda József: - A végjátékban a centereink nélkül is volt esélyünk. Örülök, hogy többen is extra teljesítményt nyújtottak.