Kosárlabda

2015.03.02. 12:20

Kosárlabda: A Veszprém kedden is pályán

Pápa, Győr - Két nem várt vereséggel folytatódott a megyei csapatoknak a férfi kosárlabda NB I/B-s bajnokság.

Pápa–Vasas 76:97 (23:21, 18:24, 21:25, 14:27)

Pápa, 200 néző. V.: Török, Szalai, dr. Magyari. Motax Concordia KC Pápa: Hadnagy 9/3, Henrik 5, Kutasi 16/6, Horváth 11/6, Ács 4. Csere: Keresztes 24, Szanati 3/3, Perák 2, Perger, Hole, Vajda B. Megbízott edző: Vajda Balázs. Vasas: Fekete 17/9, Tóth 10, Garamvölgyi 17, Krivacevic 22/6, Fülöp 3/3. Csere: Munanga 10, Boinitzer 6, Mészáros 8/3, Bános 2, Solymosi 2, Szántó, Markó. Edző: Sárosi Bulcsú.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, felváltva vezettek a csapatok. A második felvonás pocsékul indult, technikait kapott Munanga zsákolása után a szabálytalanságot reklamáló kispad, aztán Fekete hármasával már nyolc ponttal ment a Vasas. Az időkérés után sikerült felzárkóznia a hazaiaknak (41:45).

A Veszprém kedden hazai pályán szerepel, de nehéz a helyzete, az MTK ellen nem esélyes. Fotó: Penovác Károly

Szünet után a Vasas agresszív védőjátékával alaposan meggyűlt a baja a Motaxnak. Ráadásul a játékvezetők is rendre a hazaiak kárára tévedtek, amit nehezen viseltek a pápaiak. Előbb Ács, majd a kispad kapott technikait, de Kutasi triplájának köszönhetően még mindig nem volt ledolgozhatatlan a hátrány (62:70). Az utolsó játékrészre Szanati és Hadnagy is kipontozódott, s ez már olyan veszteség volt a Motaxnak, amit nem tudott feldolgozni. A Vasas biztosan nyert.

Vajda Balázs: – Véleményem szerint semmi sportértéke nem volt a mai meccsnek, a Vasas teljesen romboló kosárlabdát játszott, sokszor túlzottan is keményen, olykor sportszerűtlenül. Ebben sajnos partnerek voltak a játékvezetők is.

SZESE Győr–Veszprém 91:76 (29:16, 21:17, 26:18, 15:25)

Győr, 200 néző. Vezette: Bognár, Gaál, Józsa. Győr: Márkus 8, Hlinyánszky, Horváth G. 23/12, Gombás 14/3, Papp 4. Csere: Baruta 27/9, Erdész 8, Palavits 6, Horváth Á., Daru 1. Edző: Molnár István. HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Nagy R. 8, Novák B. 7/3, Gáll 16/3, Sipos 4, Szabó 11. Csere: Fekete, Novák P. 4, Puszta 23/3, Kováts, Oltárczy 3/3, Szeifert. Edző: Mérész Csaba.

A gyengén védekező Veszprém már az első negyedben tetemes hátrányt szedett össze. A második etap sem hozott változást, s bár az újonnan igazolt Puszta Dávid hátán vitte a csapatot, a teljesen széteső védelem és a pontatlan támadások nem sok jóval kecsegtettek (45:24, 48:31).

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a kisalföldiek tetszér szerint érték el kosaraikat, míg a Veszprém csak kínlódott (74:46). Az utolsó játékrészben sikerült kozmetikázni az eredményen, de a különbség így is tekintélyes.

Mérész Csaba: – Az első negyedben rémesen védekeztünk, ami aztán megbosszulta magát, mert később már csak futottunk az eredmény után. Szétestünk és nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, de megyünk előre.

A bajnoki aranyra esélyes MTK jön

Az idény egyik legnehezebb ütközete vár a veszprémi kosarasokra kedden este. A 19 órakor kezdődő összecsapáson az MTK Törökbálint lesz az ellenfél. Négy vereség után szeretnének javítani a bakonyiak, s bár hazai pályán remek a mérlegük, hiszen hétszer nyertek és csak egyszer kaptak ki, most nem nekik áll a zászló. Óriási bravúr lenne, ha sikerülne az MTK-t két vállra fektetni.