Kosárlabda

2015.10.23. 11:19

Kámán Tamás nyerő ember volt

Veszprém – Rangadót nyert a HOYA Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s férfi kosárlabda csapata az MTK Törökbálint ellen, így a mezőny élére állt a Mérész-csapat.

Veszprém–Törökbálint

72:59 (17:14, 18:12, 19:19, 18:14)

Veszprém, 300 néző. V.: Radnóti, Reisz, Pécsi. HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 9, Novák 13/9, Kámán 25/6, Takács 7/3, Körtélyesi 11. Csere: Sipos 4, Simon 2, Kovács 1, Kováts. Edző: Mérész Csaba. MTK Törökbálint: Spiriev 1, Jakab 9/6, Bihari 10, Boinitzer 1, Trepák 6/6. Csere: Horváth 22/15, Szabó, Bíró 7, Szántó 3/3, Mostbacher. Edző: Szarvas Gábor.

Ismerkedéssel indultak a rangadó első percei, 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Veszprém ügyesen játszotta át az MTK zónáját, és pontos támadójátékkal 13:7-re, majd 17:10-re elhúzott. A vendégek egy 4:0-ás rohammal zárták le a negyedet.

A vendégek a második játékrészben két perc alatt egyenlítettek, azonban Kámán és Körtélyesi kosaraival ismét a Veszprém ment elől (22:17). Aztán percekre lecövekeltek a csapatok, 25:21-ről képtelenek voltak elmozdulni. Mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, de a Törökbálint ébredt előbb (25:23), majd újabb kosár nélküli két perc végén Takács talált be (27:23). Novák hármasával először vezetett kilenc ponttal a HOYA, de azonnal jött a válasz, amire viszont Takács reagált újabb triplával (35:26).

Novák Patrik (fehérben) jól elkapta a fonalat a harmadik negyed elején, fontos pontokat szerzett ebben az időszakban
Fotó: Penovác Károly

A félidőben a félpályás dobóversenyen a volt élvonalbeli játékos, Horváth István csodás dobással vihette haza a 40 ezer forintos fődíjat.

A térfélcsere után Novák talált magára és pazar kosaraival villámgyorsan 47:36-ra alakult az eredmény. A Veszprém nagy küzdelemben tartotta távol magától riválisát (54:45).

Az utolsó felvonásban aztán a veszprémiek támadójátéka leblokkolt, az MTK pedig hősiesen harcolva 56:50-re felzárkózott. Sőt, a 36. percben már 59:56 állt az eredményjelzőn. A Törökbálint mindent megtett az egyenlítésért, azonban előbb egy lépéshiba, majd egy fault akadályozta ebben. Ezt kihasználva a Veszprém pedig Kámán vezérletével magára talált. A zseniális játékos másfél perc alatt eldöntötte a találkozót, és igazi vezérként kapta vállára társait, akikkel meg sem állt a győzelem kapujáig.

Mérész Csaba: – Maximálisan gratulálok a srácoknak, ez a mai, az ő diadaluk volt. Köszönjük a szurkolók támogatását is, akik az utolsó pillanatig kitartottak mellettünk.