Kosárlabda

2015.05.18. 11:02

A Pápa jól küzdött, de kikapott

A 7-8. helyért folytathatja a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Motax Concordia KC Pápa, miután az MTK-Törökbálinttól újra kikapott. A vereség dacára csakis dicséret illeti a Vajda-legénységet, amely derekasan küzdött.

MTK–Pápa 75:68 (16:18, 22:17, 14:18, 23:15)
Budapest, 100 néző. V.: Bognár, Válé, Csabai-Kaskötő. MTK-Törökbálint: Bódi 19/6, Horváth K. 8/6, Wehner 12/6, Dobos 2, Bíró 2. Csere: Jakab 12, Bihari 17, Baross 3, Takács-Varga, Fernengel. Edző: Szarvas Gábor. Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 14, Kutasi 12/6, Keresztes 4, Perák 7, Hadnagy 2. Csere: Szanati 12, Sömenek 13, Henrik 2, Perger, Ács 2, Vajda B. Edző: Vajda József.

A Motax Concordia KC Pápa (a labdával Szanati) legjobb esetben a hetedik helyen fejezheti be a 2014/15-ös bajnokságot (Fotó: Penovác Károly)

Jól kezdett a Pápa (6. perc: 9:12), főleg Horváth A. volt elemében. A negyed végéig a jól védekező és lendületesen támadó Motax megtartotta az előnyét (16:18). A második negyedben tovább folytatódott a kemény védekezés, gyors támadások és kiegyenlített játék jellemezte a csapatokat (27:28). Az alapszakasz győztes MTK a félidőre 38:35-ös vezetésre tett szert.

A hosszabb szünetet követően a pápaiak újra fordítottak, Szanati remekül irányította övéit, Kutasi hárompontosaival pedig már a vendégeknél volt az előny (25. perc: 41:46). A negyed végére is maradt az előnyből (52:53).

A negyedik játékrészben a rutinos Bódi kosaraival újra fordított a Törökbálint (35. perc: 65:61). A Pápa mindent megpróbált, de ezen a napon rosszul büntetőztek játékosai, így a hazai csapat, ha kis különbséggel is, de megnyerte a mérkőzést.

Az alapszakasz győztes otthonában nem vallott szégyent a Pápa, mindent megtett a sikerért, jól is játszott, de az MTK-Törökbálint érvényesítette a hazai pályát.

Vajda József: – Gratulálni tudok csak a csapatomnak, ragyogóan küzdött, két percet leszámítva végig partiban volt. Jó játékvezetés, jó színvonalú mérkőzés, remélem, a Baja ellen is így folytatjuk, csak győzelemmel.