Kosárlabda

2015.11.07. 14:17

A Győr is kapitulált a Veszprém ellen

Győr, Veszprém – Jól sáfárkodott az elején megszerzett előnyével a HOYA Pannon Egyetem Veszprém. Végig vezetve, biztosan nyert idegenben is a férfi kosárlabda NB I/B legutóbbi játéknapján.

Győr-Veszprém

76:91 (16:24, 13:23, 29:23, 18:21)

Győr, 200 néző. Vezette: Horváth, Török, Magyari.

Széchenyi Egyetem Győr: Márkus 18/15, Baruta 11/3, Hajmásy 21/15, Gombás, Horváth Á. 2. Csere: Kovács S. 17/6, Horváth G. 5, Papp 2, Sziráki, Zábó, Palavits. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Novák 7, Sipos 8, Kámán 24/6, Körtélyesi 14, Takács 18/6. Csere: Vertetics 16, Kovács D. 4, Oltárczy, Kováts. Edző: Mérész Csaba.

Öt percet kellett várni a hazaiak első kosarára, ám a vendégek nem várták tétlenül ezt a pillanatot, s az eredményjelző eddigre már tetemes különbséget mutatott (3:13). Lendületbe jött a Győr és pillanatok alatt látótávolságon belülre került (9:13). Vertetics és Kámán remek megmozdulásait követően azonban a negyed végére megnyugtató volt a HOYA előnye (16:24).

A második felvonás komoly bakonyi fölényt hozott: Novák, Takács és Körtélyesi járt az élen, és a második tíz perc végére már húsz pontos differencia is kialakult a két fél között (27:47).

A hosszabb szünetet követően a Veszprém kisebb hullámvölgybe került, amit a vendéglátó igyekezett kihasználni és két perc alatt 39:50-re alakult az állás. Kámán unta meg a helyzetet és remek kosaraival riadót fújt (43:60), ám most ez is kevésnek bizonyult, mert a negyed végére a pontosabban támadó győriek visszahozták a reményt (58:70).

Az utolsó negyedben már csak kilenc volt közte (65:74), amikor Mérész edző visszaküldte pályára kezdő ötösét, amely Körtélyesi vezetésével minden győri reményt szerte foszlatott, így a Veszprém újabb magabiztos győzelmet könyvelhetett el és ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Mérész Csaba: -  Egy pillanatig sem forgott veszélyben a sikerünk, még akkor sem, mikor jelentős előnyünk birtokában csökkent a koncentrációnk, vagy mikor kezdtünk volna fáradni. Ezúttal nem a védekezésünk dominált, csapatként küzdöttünk és ez nagyon fontos számomra.