Kosárlabda

2011.05.16. 13:12

Győzelemmel búcsúzott a Pápa KC

Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság idei utolsó találkozóján a Motax Autó Pápai KC együttese magabiztos teljesítménnyel győzte le a bajaiakat.

Novothny Ottó

Pápai KC-Baja
81:68 (16:10, 18:14,
25:20, 22:24)
Pápa, 300 néző. V.: Boros, Surányi. Motax Autó: Fülöp 8/3, Horváth R. 28/9, Ács 15, Henrik 15/6, Feigl 4. Csere: Vajda 2, Balogh 2, Horváth A. 1, Perger 2, Pethő 2, Nagy 2. Edző: Vajda József. Baja: Vadas 2, Ágfalvi, Pálkerti 26, Mándity 15, Piukovics 2. Csere: Szabó 4, Hosztafi 8, Nagy, Varga 11/3. Edző: Hosszú István.
Kipontozódott: Varga a 33. percben.

A hazaiak remekül kezdték az idei bajnoki búcsúmérkőzésüket, és a negyed felénél már nagy előnyt gyűjtöttek össze,  5. perc, 11:4. A játékrész végéig  Horváth R. távoli találataival megmaradt ez a különbség, 16:10. A folytatásban sem változott a játék képe, 15. perc, 25:15. A lendületesen, magabiztosan teljesítő vendéglátók ellen nem találtak ellenszert a bajaiak, így a félidőben 34:24-et mutatott az eredményjelző. A hosszabb szünetet követően a pápaiak változatlanul nagy akarással, időnként ötletesen játszottak és növelni tudták előnyüket,  25. perc, 55:38. Ekkor a házigazdáknál már mindenki játéklehetőséget kapott. Az utolsó tíz percben is elsősorban a pápai fiatalok játszották a főszerepet, de egyetlen pillantra sem engedték magukhoz közel ellenfe-lüket, és biztosan nyertek.

Az utolsó hazai mérkőzésükön a pápaiak megérdemelten nyertek, a bajaiak, noha mindent megpróbáltak, nem tudták felvenni a lépést a lendületes, taktikus  házigazdákkal.
Vajda József: - Köszönöm a játékosok és a szurkolók egész éves kitartását. A jó eredményhez gratulálok a csapatnak, mindenkinek jó pihenést kívánok.