Hírek

2015.05.08. 13:17

Csalók csapdájába kerültek a BAR listások és a kispénzűek?

Veszprém - Szorult helyzetben levő emberek dőltek be egy fogyasztói csoportnak, akik hitelt ajánlottak, amit eleve nem tehettek volna meg – tudtuk meg Bense László Erik ügyvédtől. A közösségi oldalon valaki jelentkezett: segít a bajbajutottaknak, közben kiderült, ő is csaló.

Kovács Erika

Pertársaságot alakítottak sokan, így keresték meg az ügyvédet, aki úgy tudja, közel ötezer ember is érintve lehet a történtekben, mintegy két milliárdos kárral. Az emberek egyenként 300 ezer és egy millió forint közötti összeget tettek le az ígért „hitelért” egy budapesti bróker kft-nek.

P. R. Katalin egy újságban olvasta a hirdetést a hitelről, aminek megörült, ő hat milliót szeretett volna felvenni házvételre. Korábban diákhitele törlesztése miatt került a Központi Hitelinformációs Rendszerbe, ismertebb nevén a BAR listára. Azt mondták neki a kft.-nél, vigyen be hozzájuk megbízási díjként 300 ezer forintot, munkáltatói jövedelemigazolást és megkapja a hitelt. A nő az irodában rákérdezett,  miért szerepel a szerződésen az, hogy fogyasztói csoport, amikor mondták neki, hogy nem azok. Erre azt a választ kapta, ezt csak amiatt írták rá,  mert így könnyebb az ügyintézés.  Számlát nem tudtak neki adni, bevételi pénztárbizonylatot kapott. Aztán hamar kiderült, csapdába csalták, mert hiába kereste őket, telefonált nekik, üvöltve mondták neki, ne követelőzzön, és a pénzből akkor lesz valami, ha ők úgy gondolják, egyébként is fizesse be nekik első törlesztésnek a 40 ezer forintot. A nő kérdezte tőlük, ha valaki befizet kilenc milliót, akkor kap hatot? – mire röhögve mondták neki, igen! A nő annyira bízott a hitelben, hogy barátaitól egy kinézett házra kért és kapott 2,5 millió forint foglalót, amit elbukott, hiszen a hitelt nem kapta meg, így a vételből nem lett semmi. B. Judit 14 milliót szeretett volna felvenni ingatlanvételhez, ezért 700 ezer forintot fizetett ki és - úgy tűnik - bukott el. Az asszonynak tudomása van arról, hogy egy idős ember bánatában és csalódottságában öngyilkos lett. A cég ugyanis a szorult helyzetben levő emberek között kispénzű nyugdíjasokat is becsapott, akik banktól nem kaptak hitelt. Judit elmondta, a közösségi oldalon közben felbukkant valaki, aki segítséget ajánlott nekik, közben kiderült, hogy csaló. Telefonon bankszámlaszámra kért volna tőlük pénzt a segítségért.

- Vegyen föl két milliót, így jobban jár! – ezzel győzték meg G. Györgyöt, aki egy millió hitelt igényelt, és 100 ezret fizetett be. Azóta fut a pénze után. A férfi arról is beszél, hogy havonta szelvényt is kapott egy sorsolásról, amikor a hiteligénylők közül valakit kisorsolnak, aki egy összegben megkapja a kért kölcsönt. Ő szeretett volna a sorsoláson személyesen részt venni, de a szelvényen az erről szóló lehetőség eleve kihúzták a feladók. György nem is tud olyanról, aki megnyerte volna a hitelét. Elmeséli, hogy egy fényes budapesti irodában öltönyös, lehengerlő modorú, jólszituált férfi gyors beszéddel, meggyőző stílussal tudta őt megtéveszteni, amikor hitelt kért. Állítólag az irodába a recepciótól már nem engedik fel az embereket.

Úgy tudjuk, a történtek kapcsán a budapesti rendőrség nyomoz.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!