2011.04.02. 06:01
Grunge, vagy amit akartok
A grunge stílus egyik ikonjának tartott Layne Staley, az Alice In Chains néhai zseniális frontembere is büszke lenne a Testosterone zenekar dalait hallva. Az öt esztendeje működő, stílust tekintve a grunge-ban utazó veszprémi csapat első lemeze megjelenésére készül.
- Egy baráti sörözés alkalmával 2006-ban született meg a zenekar. Szinte adta magát a közös munka lehetősége, hiszen hasonló zenei közegben mozogtunk mindannyian, s hasonló elképzeléseink voltak a zenélésről - mondja Ferenczi "Stein" András, a Testosterone dobosa, aki megannyi veszprémi brigádban felelt már a feszes ritmusokért, az anyazenekar mellett most épp a Bors nevű formációban is sikerrel püföli a bőröket.
Az elhatározást persze tettek, legfőképp próbák és klubkoncertek követték, ám a srácok saját bevallása szerint is kellett két esztendő, amíg a magánéleti és munkahelyi elfoglaltságokból eredő tagcseréket követően kialakult a jelenlegi, stabilnak mondható négyes. - Az alapító gitáros Szauer István mellett Tasner Levente énekel és Bálint "Tadam" Ádám bőgőzik, ezzel a felállással rögzítettünk egy demót, s koncerteztünk megyeszerte az elmúlt - években jegyzi meg András.
A kezdetben feldolgozásokat játszó Testosterone mára főképp saját szerzeményekből építi fel műsorát, persze azért a nagy seattle-i kedvencek nótái közül (innen indult a '90-es évek elején a bluest, a rockot és megannyi más stílust magába olvasztó grunge - a szerző) szerepel még néhány a repertoárban. A dalokat az ország több részén is hallhatták már a rockzene kedvelői, a Veszprémben, Bándon, Pápán vagy épp a minden évben fix fellépésnek számító Rátóti napokon abszolvált koncertek mellett a debreceni rocksuliban és a fővárosi Zappa Caféban is bemutatkoztak már a nagyérdeműnek.
- A legemlékezetesebb talán a 30Y társaságában a Roxynpad-buli volt az Expresszóban, de a pápai Gitárnyűvők tehetségkutatón elért első helyezésünkre is szívesen gondolunk vissza. Utóbbi helyszínen olyan, a szakmában komoly elismertségnek örvendő zenészektől kaptunk pozitív visszajelzést, mint például Takáts Tamás - fűzi hozzá Bálint Ádám.
A pápai zenei találkozón elért siker egyébként pénzjutalommal is járt, amit a csapat első stúdiólemezének felvételére fordított.
- Az elmúlt hónapokban a budapesti R33 stúdióban rögzítettünk kilenc számot, amiket az áprilisban Torzó címmel megjelenő debütáló zenei anyagunkon hallhatnak majd az érdeklődők. Az elmúlt három év termését rejtő cd-n vegyesen szerepelnek majd magyar, illetve angol nyelvű szerzemények. Ennek oka, hogy az éneket és a szöveget is egyfajta hangszernek tekintjük, s a dal hangulatához leginkább illő nyelven fogalmazzuk meg gondolatainkat. Nem hiszem, hogy emiatt hátrány érne minket, hiszen a fiatalok nagy része jól beszéli az említett idegen nyelvet - mondja Ádám, majd a Testosterone facebook-profilján is meghallgatható nóták keletkezésére térünk át.
- Mivel a banda egyik fele Veszprémben, míg a másik Budapesten él, ezért hetente csak egyszer tudunk összejönni, s zenekari próbákon együtt gyakorolni. Az alapötletet általában a gitárosunk, István hozza, kiegészítve az énekes, Levente által megálmodott dallammal és szövegkezdeménnyel. Aztán elkezdjük játszani, mindenki hozzáteszi a magáét, s a közös próba végére elkészül a dal. Persze nincs ebben semmi különleges, a legtöbb zenekar így dolgozik - jegyzi meg nevetve András, aki nagy reményeket fűz a lemezmegjelenést követő időszakhoz.
- Bízom, bízunk benne, hogy a kiváló körülmények között felvett, jó hangzású, igényesen kivitelezett cd megnyithat előttünk bizonyos ajtókat. Az idei évben klubkoncerteket tervezünk, majd jövőre már a szabadtéri fesztiválokon is szeretnénk meggyőzni a nagyérdeműt a Testosterone létjogosultságáról - mondja, s közben Ádám is egyetértően bólogat.
Ami a zenekar közeljövőjét illeti, április 5- én az Expresszóban koncerteznek.