Korosztályos csapat

14 órája

Kézilabda: két csapat hozta el a pontokat

A Veszprém Handball Academy U21 mellett a Balatonfüredi KA korosztályos csapata is győzelemmel zárta a legutóbbi fordulót a kézilabda NB I/B-ben.

Balogh Dávid

KK Ajka-DEAC 27-30 (11-16)

Kézilabda: hazai pályán kapott ki az Ajka
Archív fotó: Gyarmati László

Ajka, 200 néző. V.: Csányi, Tóth.

KK Ajka: Baracskai, Benkő (kapusok), Bodnár 3, Zvolenszki, Horváth 2, Jávor 4, Mezei 8 (6), Szücs, Gyene

2, Rosta, Szabó 1, Nagy, John 6, Orbán 1, Buri. Edző: Velky Péter.

DEAC: Boros 3, Hermann (kapusok), Kovács B. 1, Bakó, Kiss R. 4, Kurucz 6, Csabai, Fülöp, Radvánszki 6, Illés 4 (1), Szolnoki, Kiss A. 2, Pethő 4 (1), Kerezsi, Tusjak, Portik-Dobos. Edző: Mándi Norbert.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2.

A hazaiak rendkívül jól kezdték a találkozót John három góljának köszönhetően öt perc után 3-1 szerepelt a táblán, sőt ezután is lendületben maradt a KK Ajka és tíz perc után már hárommal vezetett (6-3). Ekkor a hajdúságiak edzője időt kért, rendezte a sorokat, ami után csapata 9-3-as szériát produkált (9-12). A hazai oldalon Velky mester is időkéréssel próbálta kizökkenteni a vendégeket, de ez kevésbé sikerült, ugyanis tovább nőtt a különbség a szünetig. A második félidőt két ajkai gól vezetett be, de a debreceniek gyorsan vissza állították 5-6 gólos előnyüket. A hazaiak mindent elkövettek, hogy közelebb zárkózzanak, próbálkoztak a hét a hat elleni játékkal is, de sok hiba csúszott ebbe is, amit könnyű gólokkal büntettek a vendégek (23-30). Az utolsó percekben a zöld mezesek még kozmetikáztak az eredményen, de a debreceniek győzelme már nem forgott veszélyben.

Veszprém Handball Academy U21–Százhalombattai KE 33-24 (17-13)
Veszprém 100 néző. V.: Garai, Varasdi.
Veszprém: Győri N., Várady-Szabó (kapusok), Szujó 3, Szabó L. 2, Edwards, Janowszky 4, Dopjera, Hoffmann 6, Apró 8 (3), Török-Vida, Birnbauer 3, Fenyő, Balogh, Horváth P. 2, Gáncs-Pető 2, Kardos 2. Edző: Tombor Csaba.
Százhalombatta: Kovács B., Kovács J., Kreisz 1, Fekete 2, Körtélyesi 2 (1), Keresztes 3, Szabó B. 2, Mogyorósi 4, Szövérdffy, Zatureczki 3 (1), Gálli, Kis Molnár, Félegyházi, Gyurcsovics 2, Csikós 3, Schultheisz 2. Edző: Koncsár Gergely
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/2

Magabiztos játékkal rukkolt elő a Veszprém, amely hamar 3-4 gólos előnyre tett szert. Janowszky Botondék előnye a szünetre sem olvadt el. A második játékrész a hazaiak számára indult jobban, ugyanis a vendégek közel nyolc percig nem találtak be, ezt pedig Tombor Csabáék alaposan kihasználták. 45. perc: 27-17. A hajrában minimálisan kozmetikázott az eredményen a Százhalombatta, de nem fért kétség a Veszprém győzelméhez.

Budai Farkasok-Rév–Veszprémi KKFT 31-25 (13-12)
Budaörs, 100 néző. V.: Sándor, Szabó.
Budai Farkasok: Balogh, Tóth N. (kapusok), Szeitl L. 3, Nurelden 1, Horváth D. 3, Spekhardt, Bene, Vuleta 6, Pintér 1, Csengeri, Kristóf 2, Kovács Á. 2, Fekete 2, Hutvágner 1, Kende 4, Draskovics 6. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Veszprém: Konyicsák, Nagy-Gáspár (kapusok), Grünfelder 2, Szmetán P. 3. Preszter 2, Farkas, Ferencsik 4, Gulyás 2, Pintér, Szucsik 2, Majczán, Rubos 8, Gajdos, Markovics 2. Edző: Dinko Dankovic
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/4

Nehezen indult be a bakonyi csapat, az 5. percben 3-0 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban összeszedte magát a Veszprém, és többször is megközelítette egy gólra a házigazdát. Félidőben 13-12 volt a budaörsiek javára. A szünetet követően ritmust váltottak a hazaiak, amivel nem tudott lépést tartani Dinko Dankovic együttese, és végül vereséget szenvedett.

Balatonfüred KA U21-Rákosmente 32-22 (16-10)

Balatonfüred, 100 néző. V.: Hornyik, Zörgő.

Balatonfüred: Erdei, Matos (kapusok), Urbán-Patocskai 4 (1), Tóth N. 3, Klucsik 1, Vári 4 (2), Viski 1, Faluba 3, Budai, Szabó 5, Cseh, Orbán 3, Konczos 3, Tóth A. 1, Sikler 4, Kővári. Edző: Papp Bálint.

Rákosmente: Misinszki, Tóth M. (kapusok), Tóth Sz. 3, Edényi 4, Tass 1, Kovács 1, Molnár 1, Burony 1, Török 3 (2), Vízler, Házi 2, Fidel 1, Boldoczki, Mándy 1, Deák 2, Szamos 2. Edző: Őze Beáta.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Nagyszerűen kezdte az összecsapást a Balatonfüred, amelyre nem talált ellenszert a sereghajtó Rákosmente. Félidőben hat góllal vezetett Papp Bálint együttese. A második játékrészben sem változott a játék képe, és végül a Balaton-partiak tíz gólos győzelmet arattak hazai pályán.