Fájó döntetlen

2024.09.30. 08:56

Ollózós góllal vezetett a Füred, de nem tudta megverni a sereghajtót

A remélt három pont helyett csupán egyet szerzett a Balatonfüredi FC a sereghajtó Gyirmót II ellen a labdarúgó NB III-ban.

Balatonfüredi FC-Gyirmót FC Győr II 1-1 (1-0)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Horváth P. Balatonfüredi FC: Iváncsics – Rédling (Schmidt, 79.), Farkas (Berzsenyi, 79.), Imre, Markó (Kalmár, 69.), Sárossy, Mayer G., Juhász (Tóth L., 69.), Burucz, Szabó B. (Irmes, 62.), Tóth G. Edző: Szabados Tamás.

Gyirmót FC Győr II: Rusák – Dénes, Tullner (Szabó K., 79.), Rozs, Marlen (Katona, 69.), Lázár, Tóth D., Tarsoly, Erdei, Ominger, Somogyi (Mórocz, 85.). Edző: Ördög József.

Csak az első félidőben tudott megfelelő teljesítményt nyújtani a BFC
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló-archív

A Dorog elleni, idegenbeli siker után győzelmet remélt és várt a hazai publikum. A mérkőzés elején nem történt túl sok esemény, tapogatózó játékot láthatott a közönség, inkább a hazaiak voltak kezdeményezőek.

A 29. percben aztán megszerezte a vezetést a BFC, Markó bal oldali szögletét Juhász tovább fejelte, az érkező Tóth Gergő pedig 12 méterről a kapu jobb oldalába ollózott, 1-0.

Tovább támadott a Füred, Szabó lövésszerű beadásáról éppen csak lemaradtak a hazai támadók.

A második félidő csapkodó játékkal folytatódott. Helyzetet hazai oldalról kettőt jegyezhettünk fel: Farkas visszagurításánál Markó rúgott luftot, tíz perc múlva Rédling lépett ki egyedül, de a vendégek kapusa nagyszerűen hárított.

A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, feljött a Gyirmót s egyre veszélyesebben futballozott. A 89. percben, a sokadik beívelés után kipattanó labdát Lázár passzolta a kapuba, 1-1.

Fontos győzelem helyett fájó döntetlennel zárta a játéknapot a BFC, amely csak magát okolhatja az eredmény miatt.

Tudósított: Fülöp Zoltán.

Szabados Tamás: - Az első játékrész nagyjából rendben volt, a második félidő nem megfelelő teljesítménye miatt viszont nagy árat fizettünk.