Labdarúgás

2024.09.05. 11:00

Meglepetések a vármegyei focikupában

Három vármegye III-as csapat is bravúrt ért el a Veszprém vármegyei labdarúgókupa harmadik fordulójában, a Nagyvázsony, a Borsosgyőri ISE és a Káptalanfa egyaránt első ligás riválist ejtett ki a sorozatból.

A harmadik forduló volt soron a vármegyei labdarúgókupában, ezúttal 13 meccset rendeztek, a győztesek (döntetlen esetén az alacsonyabb osztályú csapatok) továbbjutottak.

A vármegyei első osztályú együttesek közül búcsúzott a Sümeg VSE, a Fűzfői AK, az FC RAC, az FC Zirc, az Ajka Kristály és a Péti MTE. Utóbbi három alacsonyabb osztályú riválissal szemben maradt alul.

Eredmények: Ősi PSK-Balatonszepezd 1-3 (1-1), gólszerző: Nagy D., ill. Czipp, Kovács K. 2.

Kéttornyúlak-Balatonfüredi USC 0-9 (0-1), g.: Radács 2, Koltai, Hardi, Lübkemann, Horváth B. 2, Török, Alam.

Ugod-Devecser 1-4 (0-2), g.: Zsirai, ill. Horváth M., Sipos 2, Bencsik. Kiállítva: Keringer (Devecser, 51.).

Sümeg-Tihany 1-3 (1-1), g.: Nedelkó, ill. Horváth B., Petres 2.

Herend-Szentantalfa 1-3 (1-2), g.: Molnár R., ill. Szigeti, Molnár K., Rehus.

Külsővat-Balatonalmádi SE 1-5 (0-2), g.: Szabó Sz., ill. Vincze 2, Páhy, Hámori, Lórántfy.

Lesenceistvánd-Uzsa – Úrkút 0-2 (0-0), g.: Varga B., Varga P.

Nagyvázsony-Zirc 2-2 (1-0), g.: Szita, Cseh, ill. Szamarasz, Bíró.

Borsosgyőri ISE-Ajka Kristály 1-1 (1-1), g.: Tóth B., ill. Lajtos.

Káptalanfa-Péti MTE 3-2 (2-2), g.: Preininger, Csordás, Ihász-Kovács, ill. Erdősi, Rados.

Várpalotai BSK-Fűzfői AK 2-0 (1-0), g.: Bakos, Kiss Á.

Öskü-Csetény 4-1 (0-1), g.: Hornyák, Hulka, Csapó, Budai, ill. Dávid.

Pápai Perutz FC-FC RAC 8-0 (5-0), g.: Nagy K., Nagy D. 2, Cser, Hauser 2, Farkas, Mogyorósi.