2024.07.22. 09:47

Csatári Jázmin aranyérmes lett Lengyelországban

Hétvégén a lengyelországi Krakkóban rendezték meg az atlétikai U23-as válogatott viadalt, amelyen négy VEDAC-os sportoló is megmérettette magát.

Balogh Dávid

Csatári Jázmin kalapácsvetésben a dobogó tetejére állhatott fel 63.11 méteres eredményével. A fiatal sportoló nagy csatát vívott a hazai környezetben szereplő Novaczewska Alexandrával, de végül Csatári nyakába került az aranyérem.

Csatári Jázmin remekül szerepelt a viadalon
 Archív fotó: VEDAC

Kövér Fanni gerelyhajításban a második helyet szerezte meg (53.49). A kalapácsvető Csekő Miklós egy elképesztően erős mezőnyben bizonyított, és szintén második lett 70.06-os eredményével. Strigencz Zalán diszkoszvetésben az előkelő 5. helyen zárt.

A veszprémi sportolók tehát három érmet tudtak szerezni a viadalon. Az összesített éremtáblázaton Magyarország a 4. helyen végzett. (1. Lengyelország, 2. Csehország, 3. Ukrajna).