Párharc a harmadik helyért

2024.05.10. 07:29

Jöhet az utolsó felvonás

Vereséget szenvedett, ezért nem tudta lezárni a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoportjának harmadik helyéért kiírt párharcot. A harmadik, mindent eldöntő csatára hétvégén a királynék városában kerül sor.

Király Ferenc

SMAFC 1860 Soproni Egyetem–Veszprém Kosárlabda Klub 84-77 (24-16, 24-18, 24-21, 12-22)

Sopron, 100 néző. Vezette: Horváth, Szalai, dr. Popgyákunik.

Sopron: Soós 12/12, Csendes, Csátaljay 20/9, Schöll 9, Bakk 7/3. Csere: Tallós, Flasár 8, Tóth 4/3, Rátvay 6/3, Kovács, Bőhm, Meszlényi 18/3. Edző: Farkas Dávid.

Veszprém: Szabó 8, Madár 27/15, Varga 2, Takács 2, Moore 18. Csere: Popadic 3, Prodanovic 17/9, Birkás. Edző: Alex Geddes.

A hazaiak indították jobban a két győzelemig tartó bronzcsata második felvonását (12-5), az első derbin diadalmaskodó bakonyiak csak futottak az eredmény után (23-12). A következő negyedben is állandósult a csapatok közötti nagyjából tízpontos különbség (32-22), ami az első félidő végére tovább nőtt (46-30). A fordulást követően nem csökkent a soproniak magabiztos előnye (53-37), mi több, a 28. percben már húsz pont választotta el egymástól a feleket (72-52). Az ellenfél az utolsó etapban talán túlzottan is kiengedett (73-61), Madárék teljesen felzárkóztak rájuk (75-71), a 39. percben már csak három pont volt a differencia (80-77), de hiába a nagy VKK-hajrá, a vetélytárs az utolsó pillanatokban nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából. Így a párharc jelenleg egy–egyre áll, vagyis az együttesek május 12-én (vasárnap, 18 óra) a Vetési-gimnáziumban döntik el, hogy kinek a jutalma legyen a bronzérem.

Alex Geddes: Ahhoz, hogy idegenben nyerjünk, jól kell kezdenünk, s még jobban védekeznünk. A mai teljesítményünk ennek az ellenkezője volt. Az egy-egy és a kettő-kettő elleni védekezésünkön is javítanunk kell ahhoz, hogy bronzérmesek legyünk.