Kosárlabda

2024.04.25. 09:09

Irány a kisdöntő!

Nem nyert, így nem tudta kiegyenlíteni a párharcot a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoport felsőházi rájátszás elődöntőjének második felvonásán, ez pedig azt jelenti, hogy a folytatásban „csak” a bronzéremért csatázhat.

Király Ferenc

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

Veszprém Kosárlabda Klub–Dávid Kornél KA 73-85 (23-20, 26-21, 8-27, 16-17)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Földesi, Horváth, Szalai.

Veszprém: Szabó P. 7, Madár 22/9, Varga 6/3, Takács 13, Moore 6. Csere: Popadic 1, Prodanovic 18/12, Birkás. Edző: Alex Geddes.

DKKA: Tóth 22/9, Molnár, Szalczgruber 4, Kis 23/3, Szabó Zs. 21/3. Csere: Büki, Somogyfoki P. 10/6, Kuttor 5/3, Keller. Edző: Dzunic Branislav és Maár Benedek.

Az első találkozón 117-76-ra diadalmaskodott az alapszakasz-első, ezért a bakonyiaknak győzni kellett (…volna ahhoz), hogy életben tartsák finalista, illetve a feljutásról szőtt álmaikat. Ennek megfelelően léptek pályára, a fehérváriak hamar időt is kértek (18-7), de a felek 20-20-nál ismét egyformán álltak. A hazaiak a második negyedben tovább szigorítottak a védekezésükön (33-22), majd 41-24-re is vezettek, ám az esélyesebb ellenfél újra felzárkózott (42-39). Az első játékrész után (49-41) a DKKA rendezte sorait, főként a saját palánkjuk alatt jeleskedtek, és a 24. percben már náluk volt az előny (51-53). Ezekben a pillanatokban Moore-ék nem találták a ritmust (55-68), nagyot változott az összecsapás képe, igaz, 67-73-nál megint felcsillant a remény, ám a rivális a hajrában már nem engedte ki a kezéből a győzelmet (72-82).

A döntőbe tehát kettő–nullás összesítéssel a fehérváriak jutottak, a mieinknek marad a kisdöntő, ahol a Soproni MAFC-cal találkoznak majd. A két győzelemig tartó párharc a királynék városában kezdődik, hiszen a VKK az alapszakaszban ötödik, míg a vetélytárs hatodik lett. A csapatok az első körben hozták a hazai fellépéseiket, így nagy küzdelem várható azért, hogy ki állhat fel a dobogó harmadik fokára.

Alex Geddes: - Jobb mérkőzést vívtunk, mint Székesfehérvárott, és adtunk valami értékelhetőt a szurkolóinknak. Az első félidőben remekül teljesítettünk, aztán a másodikban kiütközött, hogy a keretünk nem túl mély, ráadásul a koncentrációnk időnként kihagyott.