Három nyeretlen bajnoki után arattak sikert a fürediek

Négyszer is betalált a Csornai SE hálójába a házigazda Balatonfüredi FC a labdarúgó NB III ötödik fordulójában, szerdán.

Fotó: Nagy Lajos/Napló

BFC-Csornai SE 4-2 (2-1)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Drabon. Balatonfüredi FC: Erdélyi – Farks, Szalai, Török (Vér, 92.), Nagy B., Pécseli, Bartha (Gosztonyi, 92.), Szabó B. (Hetesi, 88.), Nagy R., Tóth G., Horváth Á. (Major, 76.). Edző: Borgulya István.

Csornai SE: Ficsór – Veres (Füzi, 80.), Kovács Z. (Papp, 55.), Márton (Csikai, 55.), Kerékgyártó, Visy (Domján, 88.), Kelemen, Németh Bence, Németh Balázs (Somogyi-Bakos, 55.), Tóth A., Ladjánszki. Edző: Németh Szabolcs.

Gólszerző: Nagy R. (18.), Török (39.), Szabó B. (62.), Hetesi (89.), ill. Kerékgyártó (22.), Csikai (69.).

Az első negyedórában csak kóstolgatta egymást a két csapat, helyzet kialakítása nélkül.
A 18. percben Horváth Á. a balszélen keverte meg védőjét, okos visszapasszát Nagy Richárd 15 méterről lőtte a jobb sarokba, 1-0.
A 21.percben a füredi védők egymásra vártak, hibáztak, Kerékgyártó 17 méterről a kapu jobb sarkába emelt, 1-1.
A 39. percben Szabó B. szögletét Török közelről lőtte a vendégek hálójába, 2-1.
A második félidőben szintén negyedóra után nyílt ki "a gólcsap". A 61. percben Bartha betört a büntető területre, ahol lerántották. A megítélt büntetőt Szabó B. magabiztosan értékesítette, 3-1.
A 69. percben szintén hazai védelmi hiba után, Csikai közelről szépített, 3-2.
A 89. percben Major nagyszerű passza után Hetesi P. emelt a csornai kapuba, 4-2.
Tudósított: Fülöp Zoltán.
Borgulya István: - Az elmúlt három mérkőzéssel ellentétben ma nem játszottunk jól, mégis nyertünk. Elég már a szimpatikus vesztes szerepéből, gratulálok a fiuknak!