Keresik a kiutat a gödörből

2022.02.03. 14:17

Újabb vereséget szenvedtek a pápai kosárlabdázók az NB I/B-ben

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság piros csoportjában nagyarányú vereséget szenvedett a Conoil Pápa KC, mely az Óbudai Kaszásoktól elszenvedett fiaskóval már nyolc bajnoki óta nyeretlen.

Az Óbudai Kaszások 32 ponttal voltak jobbak a vendégeknél Fotó: Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége

Óbudai Kaszások–Pápa KC 104-72 (27-21, 29-12, 20-29, 28-10)

Kaszások Sportcsarnok. V.: Jakab, Jurák, Vida. Óbudai Kaszások: Czura 17/3, Vas-Teplán 7/3, Fekete 19/9, Czirbus 13/3, Karavdic 17/3. Cs: Bencsik 6, Konta 2, Vigh, Mészáros 6/6, Boinitzer 3, Kalassai 8/3, Dobossy 4. Edző: Armaghani Saeed. Conoil Pápa KC: Németh 15/3, Erdei 10/9, Sonyák 15/9, Varga 7, Koma 13/3. Cs: Hódi 5/3, Murai 4, Lintner 3, Szabó, Kovács. Edző: Vajda Balázs.

Koma triplájával indult a bajnoki és a folytatásban is tudta tartani három pontos előnyét a Pápa, a negyed felére azonban kiegyenlítettek a hazaiak, akik innentől kezdve néhány ponttal a játékrész végéig őrizték előnyüket (10.perc 27-21). A 12. percben Hódi középtávolija után 32-27 állt az eredményjelzőn, a vendégek nem sejthették, hogy ezután majd’ öt perces gólcsend és egy 14-0-s(!) roham következik, amivel sikerült a Kaszásoknak tekintélyes előnyt kiharcolni (46-27), az 56-33-as félidei állást Fekete trojkája alakította ki. A harmadik negyedben úgy tűnt, van visszaút a Pápa számára, hiszen közel 30 dobott ponttal sikerült hat egységre csökkenteni a különbséget, ám a hajrá megint a hazaiakról szólt (30. perc 76-62). A vendégek által remélt fordulat elmaradt, az utolsó tíz perce újra összeszedte magát az Óbuda, a pápai támadójáték csődöt mondott – mindössze tíz pont a negyedben – így nem is születhetett más eredmény, mint hazai győzelem, méghozzá 104-72 arányban.

Vajda Balázs: – Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Egy-egy jó periódussal néhány alkalommal visszajöttünk tíz pontra, aztán súlyos egyéni- és csapatbeli hibákból ismét nagy hátrányba kerültünk. Védekezésben nem tudjuk megfelelően segíteni egymást, és így nagyon nehéz mérkőzést is nyerni.

A pápai együttes február 7-én, 17:45-től a Pécset fogadja.