Ösztöndíj program

2024.11.13. 19:09

Pedagógusok és a hallgatók megsegítése elméleti és módszertani oldalról

Pannon Egyetem: kiemelkedő pályázati sikerek, növekvő piaci részesedés

Veol.hu

A Pannon Egyetem kiemelkedően sikeresen szerepelt a KKV Fókuszterületi Innovációs Program pályázatán: kilenc beadott projektjéből hat nyert el támogatást, összesen több mint 1,1 milliárd forint értékben – hangzott el az intézmény keddi sajtótájékoztatóján. Az eseményen egyebek mellett együttműködési megállapodást írtak alá a Veszprémi Tankerületi Központ fenntartásában álló Veszprém Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálattal.

Szauer István, Abonyi János és Csillag Zsolt a sajtótájékoztatón
Szauer István, Abonyi János és Csillag Zsolt a sajtótájékoztatón
Fotó: Pannon Egyetem/Gáti Kornél

A Pannon Egyetem Humántudományi Karával létrejött együttműködés célja többek között a pedagógusok és a hallgatók megsegítése elméleti és módszertani oldalról egyaránt. Együttműködés kutatásokban, témavezetésben, részvétel közös műhelymunkákban, konferenciákon, továbbá a módszertani szemlélet megújítása: a pedagógia, a gyógypedagógia és a pszichológia terén szerzett elméleti ismeretek és gyakorlati tapasztalatok integrálása. Az együttműködéssel kapcsolatban Szauer István, a Veszprémi Tankerületi Központ igazgatója elmondta: minden elmélet annyit ér, amennyit ebből a gyakorlatban profitálni tudunk. Üdvözlendőnek tartja, hogy az egyetem partner abban, hogy a hallgatók már egyetemista korukban találkozzanak a való élettel, azzal, hogy a segítségre szoruló gyerekekkel hogyan kell foglalkozni. 

Abonyi János, a Pannon Egyetem rektora a sajtótájékoztatón elmondta: a Pannon Egyetem folyamatosan bővíti regionális ipari együttműködéseit is, hogy a munkaerőpiaci igényeknek megfelelően fejlessze képzési és kutatási tevékenységét. A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával közösen dolgozik azon, hogy a legkorszerűbb technológiai és menedzsmentismereteket beépítse képzéseibe, elősegítve a régió gazdaságának növekedését. Az együttműködés célja továbbá, hogy a régió vállalkozásai innovációs tanácsadásban, szakértői támogatásban és oktatási szolgáltatásokban részesüljenek. A rektor kiemelte azt is: a diplomás-pályakövető rendszer adatai alapján kiderült, hogy a Pannonon végzettek kivétel nélkül minden képzésünk esetében rendkívül gyorsan találnak kiemelkedő jövedelmet biztosító munkahelyet. 

A Pannónia ösztöndíjprogrammal kapcsolatban megjegyezte: a nemzetközi szinten is kiemelkedő oktatáshoz és kutatáshoz, a sikerhez elengedhetetlen, hogy hallgatók és kollégák számára lehetőséget nyújtson az egyetem arra, hogy tanulmányaikat és kutatásaikat külföldön is végezzék. Ebben és a következő évben erre a célra az ösztöndíjprogramnak köszönhetően több mint 200 millió forint áll rendelkezésre.  

Az egyetem kiemelkedően sikeresen szerepelt a KKV Fókuszterületi Innovációs Program pályázatán is, ahol kilenc beadott projektjéből hat nyert el támogatást, összesen több mint 1,1 milliárd forint értékben– ismertette az eredményt Csillag Zsolt kancellár. A pályázatok révén az egyetem olyan kulcsfontosságú területeken folytathat kutatásokat, mint a mesterséges intelligencia, gyártástechnológia és víztechnológia, amelyek hozzájárulnak a régió kis- és középvállalatainak versenyképességéhez és innovációs kapacitásához. A támogatásoknak köszönhetően az egyetem tovább erősítheti társadalmi és gazdasági beágyazottságát, bizonyítva stratégiai szerepét a problémavezérelt kutatási és innovációs projektek megvalósításában.

A kancellár az utóbbi évek statisztikáját ismertetve elmondta azt is: az újragondolt kommunikációnak és beiskolázási programnak köszönhetően a Pannon Egyetem népszerűsége folyamatosan növekszik: 2022 és 2024 között a jelentkezések száma több mint 60, míg a hallgatói létszám több mint 20 százalékkal emelkedett, újra meghaladva a 6300 főt. Az intézmény piaci részesedése – a minimumponthatár megtartása mellett – három év alatt mintegy 30 százalékkal nőtt, ezzel jelentős mértékben hozzájárul a régió felsőoktatási és gazdasági fejlődéséhez. 

Továbbá fontos megjegyezni, hogy a Pannon Egyetem egyedüli felsőoktatási intézményként alapító tagja az ESG Szövetségnek, melynek célja, hogy elősegítse a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok érvényesítését a hazai üzleti szférában. 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában