2 órája
Hornig-díj: Horváthné Kecskés Diána és Payrich Mária vehette át az elismerést idén
Horváthné Kecskés Diána vezető családgondozó és Payrich Mária pszichiáter vehette át a Hornig-díjat szerdán a veszprémi Városházán. A 2000-ben alapított Hornig-díjjal minden évben olyan személyek munkáját jutalmazzák, akik a szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi ellátás területén vagy a szociálisan rászorulók támogatását végző civil és társadalmi szervezetek tagjaként kiemelkedő munkát végeznek. A díjakat a szociális munka napja alkalmából adják át.
Veszprém Közgyűlése a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi ellátás területén végzett példaértékű munkája elismeréseként Horváthné Kecskés Diána részére Hornig-díjat adományozott. Horváthné Kecskés Diána 1999-ben végzett a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola általános szociális munkás szakán. Még ebben az évben helyezkedett el a pétfürdői önkormányzat gyermekjóléti szolgálatánál mint családgondozó. Szakmai munkája alapján a Veszprém Megyei Önkormányzat Csecsemő és Fogyatékos Személyek Otthonának akkori igazgatója kérte fel szakmai vezetőnek. Ezt követően a jelenlegi munkahelyén, a Veszprémi Családsegítő és Gyermekjóléti Integrált Intézményben folytatta munkáját. Kiemelkedő tudásának és empatikus, pozitív személyiségének köszönhetően rövid időn belül vezető családgondozó lett, majd 2008 óta intézményvezető.
Nevéhez fűződik a Családika, a gyermekek alternatív ellátásának létrehozása. Irányítása alatt több mint 10 éven át az általa vezetett intézmény látta el a megyei módszertani intézményi feladatokat, ami kiemelkedő szakmai elismerés volt. Vezetői megbízatása során mindig szakmai hozzáértéssel és alázattal irányítja kollégái munkáját, mindezek mellett kiemelkedő az emberséges hozzáállása munkatársai és a kliensek irányába egyaránt.
Hornig-díj a több évtizedes önzetlen, példamutató munkáért
Veszprém Közgyűlése a krízishelyzetben lévők lelki támogatását felvállaló civil szervezetben végzett több évtizedes önzetlen, példamutató munkája elismeréseként Payrich Mária részére Hornig-díjat adományozott. Payrich Mária a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán végzett „Cum laude” minősítéssel, majd jeles minősítéssel tett pszichiátria és pszichoterápia szakvizsgát. Dolgozott a Szigetvári Városi Kórház Alkohológiai Osztályán, a Baranya Megyei Mentálhigiénés Intézetben, a Pécsi Honvéd Kórház Ideg-elme Osztályán, majd Dobán szerzett addiktológiai tapasztalatokat. 1989-ben kezdte szervezni Zircen a Mentálhigiénés Szakrendelő és Gondozó munkáját, amely intézményben a mai napig pszichiáterként és az intézmény vezetőjeként dolgozik. Több éven keresztül segítette a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztályának munkáját.
1989-ben tagja lett az akkor alig egy éve működő veszprémi Kapcsolat Lelkisegély Szolgálatnak. Payrich Mária hozta létre a „Kapcsolat 96” Mentálhigiénés Egyesületet, amelynek elsődleges feladata a Kapcsolat Lelkisegély Szolgálat működtetése, melynek munkájában ő kezdetektől elnökként és szakmai vezetőként vesz részt. Szívügye az önkéntesek alapos felkészítése.