1 órája
Csaknem kétszáz alkotás érkezett a Kőfeszt pályázatára
Kékkút Zircről, Tapolcáról, Révfülöpről, Szigligetről és Monostorapátiból is érkeztek alkotók a Kőfeszt rendezvénysorozatot életre hívó Határtalan Hangok Közhasznú Alapítvány által szervezett rajz- és fotópályázat díjátadójára.
Az eseményt – mely a Kőfeszt Folkklub Márton-napi rendezvénye keretében zajlott – a kékkúti Kőkút Kert Vendéglőben rendezték meg, és itt lesz megtekinthető az a közel 200 kép is, mely a pályázatra beérkezett. A korán érkezők Kunglerné Tóth Edit segítségével még a díjátadó előtt elkészíthették Márton-napi lámpásukat, mely jó szolgálatot tett az esti lámpás felvonuláson. A díjátadó kezdetére megtelt a vendéglő, csillogó szemek várták, hogy végre kiderüljön, mely alkotások nyerték el legjobban a Tapolcai Rajzbarátokból álló zsűri tetszését. Nem volt könnyű dolguk, hiszen kétszáz rajz, festmény és fotó érkezett, és húsz alkotót díjaztak.
Csúri Ákos, az alapítvány és a Kőfeszt létrehozója elmondta, már tavaly is meglepődött, hogy közel száz alkotás érkezett a kiírásra, de a mostani pályázatra érkező kétszer ennyi mű minden előzetes várakozást felülmúlt. Kiemelte: az alapítványnak fontos, hogy alkossanak a gyermekek, hiszen addig sem kütyüznek, addig sem a képernyőt nézik. A legjobb alkotások készítői értékes ajándékokat kaptak Csúri Ákostól és Bodnár Attilától, Badacsonytomaj jegyzőjétől. A díjátadó után szokásos medrében folyt tovább a Kőfeszt Folkklub. Az énekeskedvűek Navratil Andreával – akihez ezúttal zenész barátai és a keszthelyi Család Általános Iskola diákjai csatlakoztak – dúdolhattak Márton-napi énekeket, az estét pedig táncház zárta.
Az alapítvány rajzpályázata – melyet a Pannon Egyetem és a Duna Aszfalt is támogatott – igazi Veszprém vármegyei eseménnyé nőtte ki magát, hiszen a vármegye szinte minden szegletéből érkeztek alkotások. Nem lesz könnyű dolguk a szervezőknek, ha a jövőben ilyen ütemben nő a pályázatok száma.