2015.05.30. 18:34

Megyei I.: Elmaradt a bajnokavatás, mégsem szomorkodnak (frissítve)

Megyei körkép – A listavezető vereséget szenvedett, de üldözője sem tudott nyerni, így egy körrel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a labdarúgó megye I bajnoki címének a sorsa.

A címvédő és listavezető Úrkút SK a 29. fordulóban vereséget szenvedett a Péti MTE otthonában, így majdnem bajba került, de üldözője, a Fűzfői AK sem tudott nyerni. A FAK döntetlenezett, így a két csapat közötti különbség három pont az utolsó forduló előtt.

Az Úrkút a Fűzfő eredményétől függetlenül egy sikerrel bebiztosíthatta volna újabb (sorozatban hatodik) bajnoki címét. Mivel kikapott, még nem ünnepelhetett, de a fűzfői döntetlen miatt minimális az esélye, hogy elbukja az aranyérmet. Az utolsó kör után ugyanis maximum pontegyenlőség lehet a két csapat között, de az éllovas gólaránya 27-el jobb, mint a trónkövetelőé.

Ami a szombati játéknap többi meccsét illeti, a Tapolca ezúttal az Ajka Kristálytól kapott pofont, a Herend pedig kiesési rangadón tudott győzni.

Az Úrkút SK (a labdával Korpos Tibor) ugyan nem tudott nyerni, valószínűleg így is megvédi bajnoki címét.

FAK-Balatonalmádi SE 2:2 (1:1)

Vezette: Erdős András.
Gól: Kakas József (5), Farkas Attila (59), illetve Károlyi Zsombor (28), Csordás Máté (87).
Fűzfői AK: Radnai Gábor - Espár Csaba, Vati Gergő, Szabó Patrik, Nyári Dániel - Farkas Attila, Szántó Csaba, Fésüs Lajos, Polgár István - Kakas József, Humli Péter (Sípos Martin). Edző: Horváth Ferenc.

Balatonalmádi SE: Kovács Gábor - Hencz Dénes, Blaski Gábor, Stiger Ádám (Szentkirályi-tóth Kornél), Zsemberi Imre (Szakács Gábor) - Stiger Ákos, Márki Dávid, Károlyi Zsombor, Jakab Gergő - Benedek István (Lendvai Károly), Csordás Máté. Edző: Ács Attila.

A hazai csapat szerzett vezetést, amit a vendégek még az első félidőben kiegyenlítettek. A második játékrészt a FAK kezdte jobban, ismét vezetést szerzett. 2:1 nél a játékvezető egy szabályos gólt nem adott meg a Fűzfőnek. Az Almádi a hajrában egyenlített. A játék képe alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez.

Jók: Szántó, Kakas, Farkas, illetve Stiger Ákos, Csordás, Károlyi.

Péti MTE-Úrkút SK 3:2 (1:1)

Vezette: Ákos Dávid.
Péti MTE: Gáti Róbert - Straub Ádám, Dunavölgyi Richárd, Varga Tibor, Kustán Tamás - Pilka Roland, Kalapács Roland, Wellesz Péter, Szeleczki Attila - Kaufmann Attila, Bajcsi András (Marosvölgyi Tamás). Edző: Pintér Csaba.
Úrkút Sk: Zsigmond Gyula - Tróbert Attila, Marics Máté (Garai Péter), Molnár Gábor, Bujtor Balázs - Czaha Dániel, Pávlicz Péter, Márton Gábor, Varga Máté (Keller Tamás) - Szalai Szabolcs, Korpos Tibor. Edző: Vágfalvi Norbert.

A negyedik percben a hazaiak hibáját kihasználva Korpos szép mozdulattal tekert a kapu bal oldalába. Fokozatosan lendültek játékba a hazaiak, a 22. percben, gyorsan elvégzett szabadrúgás után Bajcsi lépett ki a védők közül és látványos góllal egyenlített. A félidő hátralévő részében többnyire mezőnyben folyt a játék, mindkét csapat biztonságra törekedett. Fordulás után, az 52. percben egy pontrúgást követően a búcsúmeccsét játszó Kustán fejelt a hálóba. A vendégek óriási erőket mozgósítottak az egyenlítésért, a 74. percben Tróbert szerzett labdát, s szép szóló után helyezett a kapu közepébe. Korai volt az öröm, ugyanis 10 perc múlva Wellesz kiugratásával Kaufmann tört be a tizenhatoson belülre, s nagyszerű lövéssel állította be a végeredményt. Hiába számítottak esélyesebbnek az úrkútiak, semmit sem tudtak kezdeni a szervezetten játszó hazaiakkal, akik második félidei teljesítményük alapján megérdemelten nyertek. A Pét focistái méltóképpen búcsúztak közönségüktől, a 2014/15-ös szezontól és az elmúlt négy évtől. A Péti MTE labdarúgói és vezetősége gratulál az Úrkút SK-nak a bajnoki címhez. Jók: Pét, ill. Korpos, Tróbert.

Herend-Peremarton 2:1 (0:0)

Vezette: Lovasi István.
Gól: Albrecht László (62), Giron Zsolt (89), illetve Korcsmár István (75).
Kiállítva: András Szabolcs (70. p.), Dufek Zsolt (69. p.).
Herendi Porcelán SK: Kócsár László - Sóskuthy Barnabás, Árki Károly, Marosi István, Albrecht László - Giron Zsolt, Molnár Tamás Mátyás, Gábriel Ádám, Beke Bálint Oszkár (Jenei Tamás) - Bachstetter Tamás, Sóskuthy Zalán. Edző: Fischer Ferenc.

Peremarton SC Berhida: Borda Patrik - Nagy Csaba, Czipp József, Szabó Bence, Varga Roland (Fülöp Dániel) - Karáth Szabolcs (Korcsmár István), András Szabolcs, András Norbert, László Attila (Kovács István) - Dufek Zsolt, Barthalos Patrik János (Mácsár Tamás). Edző: Korcsmár István.

A herendi csapat nem tudta a hetek óta tartó jó formáját nyújtani, s csak a 89. percben sikerült bebiztosítania a győzelmet kilencfősre fogyatkozó ellenfelével szemben.

Jók: Marosi, Giron, Beke, Bachstetter, illetve Korcsmár, Borda.

Tapolca- Ajka Kristály SE 0:6 (0:2)

Vezette: Görgics Zoltán. Gól: Móger Balázs (27, 43), Ménes Balázs (52), Kiss László (68), Benkő András (83), Adorján Gergő (88).
Tapolca: Szabó Dániel Dominik - Kulman György, Orbán István, Horváth Ádám, Gergulás Dániel - Ihász Martin, Gelencsér Gyula, Berki Dominik, Horváth Roland - Hatala Krisztián, Szabó Bálint (Deák Szabolcs). Edző: Lajtai Roland.

Ajka Kristály SE: Kovács Kornél (Padi Gábor) - Móger Balázs, Feri József, Kiss László, Kardos Attila (Adorján Gergő) - Magyar Patrik, Réfi Patrik, Burcsik Martin, Csertán Zoltán (Benkő András) - Ménes Balázs, Traista Róbert (Mong Benjamin Cyriac). Edző: Sipos Tamás.

Hazai támadásokkal és helyzetekkel indult a mérkőzés. Kovács két esetben is bravúrral mentette meg csapatát a góltól. Majd jött, mint már annyiszor az idényben, a szokásos hazai forgatókönyv: két pontrúgás, két védelmi asszisztálás és 0:2. El is dőlt a mérkőzés. A második 45 percben a szétesett hazai csapattal szemben az ajkaiak felszabadult játékkal tetszés szerint érték el góljaikat. Jók: senki, ill. mindenki.

Devecser–Csetény 2:0 (1:0)

Devecser, 100 néző. V.: Gáspár. Gól: Szakonyi Stefán (18), Takács Attila (68).

Devecser SE: Kádár Balázs – Takács Attila, Lang István (Eichinger Róbert), Illés Mihály, Orbán Tamás – Hauser Tibor (Tisonyai Richárd), Szélessy Péter, Király Lajos Zoltán (Csik Zsolt), Csicsics Richárd – Illés Norbert, Szakonyi Stefán. Edző: Cserna Róbert. Csetény SE: Tálos Gergő – Hornyacsek Roland (Bíró Attila), Primusz Márk (Jakab Tamás), Jakab Milán, Vincze Gábor – Kottyán Bálint, Kovács Gábor, Új Tamás (Tálos Dávid), Ganzler Balázs (Rummel Szabolcs) – Pass Dániel (Cserna Zsolt), Kovács Kálmán. Edző: Nagy László. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Kádár, Hauser T., Illés N., Szélessy, ill. Jakab M., Tálos G., Vincze.

Rátót–Várpalota 4:2 (2:0)

Gyulafirátót, 150 néző. V.: Magyar. Gól: Horváth Benjámin (35, 55), Kovács Krisztián (43), Végh Attila (58), illetve Borbély Gábor (73), Weibel Dávid (91).

Gyulafirátót SE: Valler Balázs (Gyurmánczi Roland) – Tímár Imre, Végh Attila, Szokodi Bálint, Ring Csaba – Balta Gergely, Olasz Balázs, Ódor Norbert (Balta Norbert), Varga Zoltán (Kövesi Gáspár) – Kovács Krisztián, Horváth Benjámin (Zágor Máté János). Edző: Hertelendy Jenő.

VBSK: Magashegyi Ádám – Kuti András, Ferencz Tamás, Zsupek Dániel (Hardi Róbert), Mázsa Gábor József – Papp Róbert, Kuti Dániel (Pencz Norbert), Borbás Benjamin (Weibel Dávid), Roll Adrián – Borbély Gábor, Bogdán István. Edző: Pencz Norbert. Nagyszerűen előkészített pálya, remek idő fogadta a csapatokat. Az első félidőben a küzdelem dominált, majd a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést és rengeteg helyzetet dolgozott ki. Ezeknek csak a töredékét sikerült gólra váltani, így is négygólos előnyre tett szert a Rátót. Végül teljesen megérdemelt, magabiztos hazai győzelem született.

Jók: Olasz a mezőny legjobbja, Balta G., Végh, Horváth B., Tímár, illetve Magashegyi Ádám.

Ugod–Alsóörs 0:1 (0:0)

Ugod, 100 néző. V.: Kozma. Gól: Mühlbauer Tamás (82).

Ugod SE: Simon László – Vesztergom József (Gödri Dániel), Gödri Ádám, Zsirai Dániel, Hegedűs Zsolt – Egyed Ákos (Császár Bálint), Szommer Tibor, Hipság István, Budavári Csaba – Csombó Péter, Kun Szabó Attila (Horváth Dávid). Edző: Tóth Ferenc. Alsóörs: Sárdi Máté – Kálmán Ferenc, Stáhl Krisztián, Pálfi Róbert, Vajda Béla – Osvald Ádám (Lele Krisztián), László Gábor Zsolt, Szűsz Viktor, Ríz Richárd (Cseh Ádám) – Mühlbauer Tamás (Stanka József), Kovács Olivér (Horváth Patrik). Edző: Zsebe Gábor.

Élénken kezdett az Ugod, az első félórában annyi ziccert hagyott ki, ami nem egy, hanem öt meccs megnyeréséhez is elegendő lett volna. Az Alsóörs egyetlen kapuralövéséből gól született, ezzel kiénekelte az Ugod szájából a sajtot, három ponttal tért haza.

Jók: Csombó, Zsirai, ill. Sárdi a mezőny legjobbja, Pálfi.

Sümeg–Öskü 1:7 (0:2)

Sümeg, 50 néző. V.: Baranyai. Gól: Lázár Levente (74), illetve Markó Gergő (öngól) (2), Jakab László (10), Horváth László (50), Hulka Bence (60), Talián Krisztián (70, 78), Sándor András (87).

Kiállítva: Tóth Tamás (90. p.), illetve Szabó Gergely (90. p.).

Sümeg: Marton György – Tóth Tamás, Kovács Dániel, Hegedűs Dániel, Markó Gergő – Rédei Márk, Lázár Levente, Ivanics Zoltán, Csala Ferenc (Lázár Szilveszter) – Sinkó Tamás, Makkos Attila (Kenyeres Zsombor). Edző: Lázár Szilveszter. Öskü: Bálint Zoltán – Orbán Péter, Gáspár Roland, Hulka László, Szabó Gergely – Jakab László (Suba Csaba), Hulka Bence, Auerbach Attila, Vaczula Zsolt (Sándor András) – Talián Krisztián, Horváth László. Edző: Fekete István. Könyörtelenül kihasználta az ösküi csapat a hazai hibákat. Jók: senki, illetve Hulka L., Hulka B.