Az Óperenciás tengeren is túl

A lapcsoportunk felhívására érkező utazási élménybeszámolók közül most Németh Zoltán nagykanizsai olvasónk írását közöljük. Az október 24-ig beérkezett úti tudósításokat elbíráljuk, a legérdekesebb beszámoló beküldője egy kétszemélyes wellness hétvégét nyer.

Németh Zoltán

Honfitársaim közül kevesen jutnak el a Föld másik oldalán megbúvó csodálatos szigetvilágba, nekem lehetőségem volt tíz napot eltöltenem kollégákkal egy céges jutalomút kapcsán, ezért kihasználom ezt a bemutató lehetőséget.

A Csendes-óceán közepén meghúzódó apró szigeteket hosszú, nagyon fárasztó 24 órát levegőben töltött repülőúttal lehet megközelíteni. Mindegy, hogy keleti vagy nyugati irányba indulunk el, a távolság ugyanannyi, ezt jól mutatja a 12 órás időeltolódás. Párizsból mindennap van egy közvetlen járat Tahiti szigetére, egy kétórás Los Angeles-i pihenővel, mi is ezt választottuk.

Francia Polinézia legközkedveltebb szigetcsoportja a Társaság-szigetek, a teljes, 200 ezres lakosságból 160 ezer ember itt él. Őslakosai polinéz törzsek. Csak 1766-ban fedezték fel a franciák a szigetcsoportot, jelenleg is Franciaország tengerentúli területe önálló önkormányzattal, hivatalos nyelv a francia és a tahiti nyelv, de angolul mindenhol tudtunk beszélgetni.

A szigetek természeti szépségét a körülöttük húzódó atollok (korallzátonygyűrű), a sekély lagúnák és ezek változatos élővilága adja. A szigetek a tengerszint alatt húzódó vulkáni hegységek csúcsai vagy annak maradványai. A tengerből kiálló hegycsúcsok víz alatti tövére folyamatosan korallpadok növekedtek, miközben a hegycsúcs süllyedt a tengerbe, így kialakítva a sziget körül a gyűrű alakú korallzátonyokat és a sekély lagúnákat.

Tahiti szigetén Papeete-ben, amely Francia Polinézia fővárosa, eltöltöttünk két napot egy gyönyörű tengerparti szállodában. Az egész szigetcsoportra jellemző, hogy igyekeznek nem átalakítani a természetet, a szállodák inkább több kisebb épületből állnak, illetve a parton és a part mentén a lagúnákban cölöpökre épített kis kunyhók, amelyek belül minden luxussal felszereltek.

A kis pihenő után bérelt hajóval egy hétig jártuk a szigeteket, bejártuk a legszebbeket is. A Raiatea szigeten sűrű, pálmafás dzsungelen keresztül megmásztunk egy vulkáni hegycsúcsot, ahol lélegzetelállító panorámában volt részünk. A következő nap nagy részét a Taha'a-sziget körül húzódó korallzátonygyűrű egy apró, kókuszpálmákkal benőtt zátonyszigetén és az azt átölelő lagúnában töltöttük kajakozással, szabadtüdős búvárkodással, mindezt feldobva grillpartival, koktélozással.

Két napot töltöttünk a világ legszebb szigetének titulált Bora-Borán. Tényleg gyönyörű hely, dzsiptúrával, úttalan utakon bejártuk a vulkáni szigetet, fürödtünk a sekély, homokos lagúnákban, tanulmányoztuk a tenger alatti, hihetetlenül sokszínű korallvilágot.

Szintén két napot töltöttünk Mooreán, amelyet Ananász-szigetnek is hívnak, mivel ananásztermesztéssel foglalkoznak a helyiek. Gyönyörű öblökkel, fantasztikus, csipkézett, sziklás hegycsúcsokkal rendelkezik. Itt vásároltunk a híres feketegyöngyből készült és a gyöngykagyló házából faragott ékszerekből. Polinéziának jelentős bevételt hoz a szigetvilág lagúnáiban tenyésztett gyöngykagylókból kinyert feketegyöngy és az abból készített ékszerek.

Mindenkinek ajánlani tudom, aki szereti a nyugalmat árasztó, érintetlen természetet, a korallzátonyok színes világát, és egy kicsit el akar menekülni a túlhajszolt világunkból.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!