2010.11.10. 16:06
Második nekifutásra lett sikeres
Budapest - Tavaly decemberben hatalmasat változott az élete, a Csillag születik győztese az ország egyik legnagyobb kedvence lett. A fővárosi teremőr kellemes hangjával azonnal belopta magát a közönség szívébe.
Természetesen figyeli a kereskedelmi csatornákon jelenleg is futó tehetségkutató viadalokat, a végső győztesekre nem szeretne tippelni. Azt mondja, óriási lehetőség ez, ugyanis aki a közvetlen élmezőnyben végez, megcsinálhatja a szerencséjét. Tabáni István is rengeteget köszönhet a Csillag születik viadalnak, ha nem indul és nem jár sikerrel, ma is teremőrként dolgozna a múzeumban.
- A győzelem után 180 fokos fordulatot vett az életem, számítottam arra, hogy a média megrohan, de más elképzelni és más megélni ezt. A viadal óta lassan egy év eltelt, mégis érdekes vagyok, töb-ben állították, pár hónap elteltével lemegy az őrület, ezzel szemben sok fellépésem van, s nincs okom panaszra. A tehetségkutatók mindig felszínre hoznak új sztárokat, tehetségeket, de az igazán jó énekesek a folytatásban is talpon maradnak - mondja Tabáni.
Győzelme után gondolkodott azon, megtartja polgári hivatását, teremőrként dolgozik, - bár nem kifejezetten jól fizető tevékenység, de a fellépéseket, egyéb szerepléseket nem tudta a munkával összeegyeztetni, ezért elköszönt a múzeumtól. Az éneklés kapcsán nem elsősorban a pénz motiválja, a zene számára kifejezőeszköz.
- Azért nem lennék képes színpadra lépni, hogy a megkereshető összegeket lássam magam előtt, a pénzt kergessem. Az anyagi javak természetesen fontosak, szükségesek a megélhetéshez, a nyugodt életvitelhez, de nem szabad túlzott jelentőséget tulajdonítani nekik. Természetesen a decemberi győzelmet követő lemezeladások, koncertek anyagi biztonságot hoztak, ami fontos, bízom abban, hogy a közönség továbbra is vevő lesz a dalaimra.
Tabáni két évvel ezelőtt indult a Megasztárban, de nem jutott messzire, 70-en voltak még versenyben, amikor kiesett. Nagy csalódásként élte meg a seregszemlét, ráadásul a zsűritől kapott kritikát nem érezte építő jellegűnek. A két évvel ezelőtti kudarcot úgy kezeli: talán még nem volt elég érett a sikerre, az ő ideje egy évvel később jött el.
Azt mondja, sok jó énekes van, de olyan kevés, aki szívből énekel, átadja, megéli a dalokat. Nem akart szimpátiát szerezni, amikor elsírta magát az egyik fellépés során, ám nagyon sok feszültség munkálkodott benne, ami így tört felszínre. Előzőleg volt egy filmbejátszás a családjáról, ami felkavarta. Amúgy szeretteit tudatosan óvja a nyilvánosságtól, barátnőjét sem viszi a külvilág elé, de ugyanez igaz édesapjára, édesanyjára és lánytestvérére, akik mindannyian büszkék rá.
A családban többen foglalkoztak zenével, apai és anyai ágon is bőven találni művészeket. Apai nagyapja tenor-énekesként kereste kenyerét, anyai nagyapja hegedült, nagybátyja Németországban él, hegedűművész, gyakran lép fel Hamburgban. Tabáni István képzőművésznek készült, ötször jelentkezett az egyetemre, kétszer a harmadik rostán bukott el.
Azt mondja, ma már nem bánja, hogy így alakult. Énekelni nem tanult, hegedűórákat ugyan vett, ám énektanárhoz nem járt. Szívesebben rajzolt, mint énekelt, ma már csak utóbbit műveli. Azt mondja, aki mindkét dologhoz magas szinten ért, az már nem művész, hanem mutatványos. Ha hiteles akar maradni, az énekléssel kell foglalkoznia, így kell eljutnia az emberekhez.
A számára ismertséget hozó vetélkedő előtt is volt kapcsolata, s a viadal után néhány hónappal is rátalált a szerelem. De a magánéletéről nem akar beszélni.
- A média elég hálátlan szerepet osztott rám, úgy állított be, mint aki esetlen, bizonytalan. Ha ilyen lennék, nem indultam volna a Csillag születikben, s nem végzek az első helyen.
Alapvetően visszahúzódó vagyok, néha magányos, de ez nem azt jelenti, hogy balfácán is, aki nem tud kapcsolatot teremteni. Furcsák a mai hétköznapokra jellemző fogalmak: a szerénységet összetévesztik az ostobasággal, a zárkózottságot a szerencsétlenséggel. Aki önzetlen, arra azt mondják, balek. Aki önzetlenül szeret és nagy szíve van, azt hülyének tartják. Nem jól van ez így.