2011.03.04. 09:48
EU-elnökség - Drukkolást kér Ódor Bálint helyettes külügyi államtitkár
Budapest - Ódor Bálint helyettes külügyi államtitkár azt szeretné, hogy ma a sikeres magyar EU-elnökségért való drukkolásé legyen a főszerep, hiszen a hat hónapnak még a fele sem telt el.
Az európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár a magyar EU-elnökség hivatalos honlapján (www.eu2011.hu) pénteken megjelentetett blogbejegyzésében azt írta: partvonalon kívülről ma még nagyon nehéz megítélni, hogy milyen is a magyar elnökség. Az, hogy mennyire lesz sikeres, még a pályáról sem látszik. Jó lenne, ha ma még a drukkolásé lenne a főszerep, hiszen még a félidőt sem fújták le - írta.
A Máris temetni kell az elnökséget? című blogbejegyzésből kiderül: noha alig két hónap telt el az elnökségből, ezen a héten majdnem minden napra jutott egy elemzés, újságcikk, vélemény arról, hogy "a magyar elnökség már lefocizta magát a pályáról, és hogy hát sajnos sikertelen és kudarcot vallott."
Ódor Bálint szerint sok száz ember komoly, kitartó és lelkiismeretes munkájának köszönhetően Magyarország állja a sarat a tanács különböző fórumain. Ezért elismerését fejezi ki mindazoknak, akik ebben részt vesznek, és azon dolgoznak, hogy "Magyarország megítélésén kicsit javítsanak."
Emlékeztet arra, hogy először adunk elnökséget, senki nem tudta, hogy ez pontosan milyen is lesz majd belülről. "Akik a pályán focizunk, most látjuk igazán, hogy milyen felelősség nehezedik mindannyiunk vállára, és hogy milyen lehetőségek rejlenek az elnökségben" - fogalmazott.
Németországban és Finnországban is azt tapasztalta, hogy számukra Magyarország képes hatékonyan játszani az elnökségi szerepet. "Jó külföldre menni, mert ott a valós teljesítmény alapján beszélnek velünk. Jó tapasztalni külföldön a belső összefogást és együttműködést, ami általában az európai uniós kérdéseket érinti" - írta a helyettes államtitkár.
A helyettes államtitkár megállapításai szerint "ügyeink mennek előre, én ma még nem tudom megállapítani, hogy sikeres lesz-e az elnökség. Nem is csak rajtunk múlik, hanem mindazokon is, akik még a pályán mozognak: EU-intézményeken, a többi tagállamon, csatlakozni vágyó országok teljesítményén és a világgazdaság formálóin."